Uluslararası Üniversiteler Birliği BAKAF'ta

Uluslararası Üniversiteler Birliği, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarında (BAKAF 2018) yer alan illerdeki üniversitelerle işbirliği amacıyla çalışmalara başlandığını bildirdi.

Eklenme: 05 12 2017 Saat: 16:50

Birlik Başkanı Mouhammed El Gabbani, tüm dünya genelinde yaklaşık 8 milyon öğrenciyle etkileşim ve iletişim halinde olan birliğin, Türkiye’de 3 üniversite ile çalışmalar yaptıklarını bu sayıyı ve iş birliklerini yaygınlaştırmayı hedeflediklerin belirtti.

Gabbani, Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan ve katılımcısı oldukları BAKAF 2018’de yer alacak illerdeki yüksek öğretim kurumlarıyla ortak çalışmalarla kültürel, akademik iş birliği hedeflediklerini vurguladı. Uluslararası Üniversiteler Birliği olarak 30 üniversiteyle bu tür iş birliği içinde olduklarına dikkat çeken Başkan Gabbani, Arap Üniversiteler Birliği bünyesinde bulunan 360 üniversite ile de ortak program ve projelerle çalışma yaptıklarını söyledi. Türkiye’deki üniversitelerle de benzeri çalışmalar yapmak üzere bölge illerindeki üniversitelerle iletişime geçeceklerini, öğrenci değişim programları başta olmak üzere ortak eğitim programları, ülkeler arası kültürel işbirliği gibi çalışmaları gerçekleştireceklerini söyleyen Dr Mouhammed El Gabbani, hedef olarak bölge illeriyle ülkeler arası kültür elçiliği programı başlatarak, turizm ve eğitim çalışmalarını ortak bir proje halinde geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Etkileşimde bulundukları 8 milyon öğrencinin bölge hakkında yakından bilgi sahibi olarak, ilgili illerdeki eğitim imkanlarından yararlanmasının aynı zamanda o iller için önemli bir tanıtım fırsatı olduğuna işaret eden Gabbani, BAKAF 2018’in bu işbirliklerinde önemli bir aktör olacağını sözlerine ekledi.

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3