Dijital dünyanın rehberleri BAKAF 2018'de

Uluslararası Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Astrolabe Üniversitesi öncülüğünde, Lübnan, Sudan ve Somali Eğitim Bakanlıklarının da katılımcı olacağı 14’üncü Uluslararası Modern Teknoloji ve Dijital Yayıncılık Konferansı, BAKAF 2018 ile eş zamanlı olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Eklenme: 22 02 2018 Saat: 05:19

27-30 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş birliği Fuarı BAKAF 2018 ile eş zamanlı olarak düzenlenen ve Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin organize ettiği 14. Uluslararası Modern Teknoloji ve Dijital Yayıncılık Konferansı’nda 30 ülkeden 300 katılımcı yer alacak. 

BAKAF 2018 Fuarı’nın da katılımcısı olan Uluslararası Üniversiteler Birliği, bölge üniversiteleriyle iş birliği ve öğrenci programları konseptiyle Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş birliği fuarı katılımcısı üniversitelerimizle ortak çalışma müzakerelerine de ev sahipliği yapacak olan kongrede, dijital yayıncılıkta yeni gelişmeler, buluşlar, yazılımlar ve modern teknolojiye ilişkin akademisyenlerin sunumlarına yer verilecek. 

Uluslararası Üniversiteler Birliği’ne bağlı üniversitelerin akademik kadrolarının sunumlarını gerçekleştireceği konferansın Genel Sekreteri Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Muhammed Khiar Allaghbani, Türkiye’nin ilk bölgesel turizm tanıtım ve iş birliği fuarı olan  BAKAF 2018’in bu anlamda yeni bir çığır açtığını,  dünyadaki modern teknoloji ve dijital yayıncılıkta son gelişmelerin bilimsel kadrolarca sunumunun gerçekleştirileceği konferans çerçevesinde uluslararası katılımcıların yanı sıra fuar katılımcısı üniversitelerle de iş birliğinin hedeflendiğini belirtti. 

Allaghbani yaptığı değerlendirmede konferansın bölge üniversiteleri ile de istişare ve iş birliği çalışmalarına temel oluşturacak görüşmelere ev sahipliği fırsatı yaratacağını ifade ederek bu kapsamda Kastamonu Üniversitesinin de BAKAF 2018’de yer almasının çok önemli olduğunu ve birçok alanda iş birlikteliği oluşturacaklarını söyledi. 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3