Batı Karadeniz bakanlık merceğinde

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Batı Karadeniz bölgesinin cazibe merkezi olması için çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Eklenme: 11 12 2018 Saat: 08:15

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Batı Karadeniz bölgesinin cazibe merkezi olması için çalışmalar yapıldığını bildirdi. Bölgedeki tüm illerde valilik ve turizm girişimcilerinin dahil olduğu çalıştayların kısa sürede düzenlenmeye başlayacağını açıklayan Alparslan, çalışmaları bizzat takip ettiğini ifade etti.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Hüseyin Karadeniz, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı (BAKAF) kapsamında ziyaret ettiği Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı makamında ziyaret etti.

Karadeniz, haziran ayında ilki gerçekleştirilen BAKAF’ın 2019 yılı eylül ayında yeniden düzenleneceğini belirterek konuyu bakanlık desteğine sundu.

BAKAF’ın Batı Karadeniz tanıtımına önemli bir katkı sunacağını belirten Bakan Nadir Alparslan, bölgeyle bizzat ilgili olduğunu vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan yaptığı değerlendirmede, “Tüm değerlerimizi turizme çevirerek yabancı ziyaretçi sayısını mümkün olduğu kadar artırmaya yönelik ne varsa yapmamız lazım. Dolayısıyla biz bu yönde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Batı Karadeniz iç turizm açısından çok daha tanınır bilinir bir destinasyon bununla beraber Safranbolu ve Amasra başta olmak üzere yabancıların da bölgeye ilgisi bulunuyor. Batı Karadeniz önemli bir bölge, onlarca eser var. Hem iç turizm hem de dış turizm açısından bölgeyi nasıl bir cazibe merkezi haline getiririz diye çalışmalara şimdiden başladık. Bölgeyi de bizzat gezerek, toplantılar yapacağız. Batı Karadeniz bizim için önemli bir alan. Cazibe ağırlıklı merkez haline getirmemiz lazım. Kültürel, doğa ve turizm açısından önemli bir bölge. Valilerimiz ve yöredeki turizm girişimcileri ve diğer tüm unsurla gezerek toplantılar yaparak masaya yatıracağız. Bu anlamda Batı Karadeniz Fuarını (BAKAF) destekleme tarafındayız hazırlıklarla da bizzat istişare halinde olalım.” ifadelerine yer verdi.

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3