Askerlik üniversite mezunu yaptı

Kağıthane’de bulunan Birtat Börek Salonun sahibi Hüseyin Aydilek, askerde rütbeli olarak kalamayınca yarıda bıraktığı eğitimini tamamlayarak üniversite diplomasını aldı.

Eklenme: 02 01 2019 Saat: 22:16

Kağıthane’de bulunan Birtat Börek Salonun sahibi Hüseyin Aydilek, askerde rütbeli olarak kalamayınca yarıda bıraktığı eğitimini tamamlayarak üniversite diplomasını aldı.

Ağlı’da ilk okulu bitirmesinin ardından İstanbul’da iş hayatına atıldığını belirten Hüseyin Aydilek, hayallerini gerçekleştirmek için eğitimini tamamladığını kaydetti.

İş hayatına başladıktan sonra üniversiteden mezun olduğunu anlatan Aydilek, “O dönemin şartları okumama engel olmuştu. İstanbul’a geldiğimde börekçi salonunda çırak olarak işe başladım. Askere gidene kadar çeşitli pastane ve kafeteryalarda çalıştım. Askere gittim ve orada kalabilmek için bölük komutanımın onayı ile başvuru yaptım. Ancak Kara Kuvvetlerinden gelen yazı, ilk okul mezunu olduğum için başvurumun kabul edilmediği yönündeydi. Askerden döndükten sonraki hayalim ise Ağlı’ya belediye başkanı olmaktı. Hayallerime ulaşmak için eğitimimi tamamlamaya karar verdim. Dışarıdan orta okul sınavlarına girdim. Tarhan Koleji Akşam Meslek Lisesini bitirdim. Anadolu Bil Yüksekokulundan mezun olman sonrası Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesini de tamamlayarak lisans mezunu oldum. Ancak bu yeterli gelmedi, sosyal ve siyasi alanda da kendimi geliştirmem gerekiyordu. Bahçeşehir Üniversitesinde siyaset okuluna, Marmara Belediyeler Birliğinin belediyecilik kursuna gittim. Başkent İletişim Akademisinde hitabet ve diksiyon eğitimi aldım. Fatih ve Şişli Belediyelerinde 2 yıl tiyatro eğitimi gördüm. İSMEK’te çeşitli kursların yanı sıra Radyo7’de spikerlik eğitimlerine katıldım. Börekçiliğin yanı sıra sürücü kursunda trafik ve direksiyon eğitmeni olarak görev yapıyorum” dedi.

Hayalim devam ediyor

Ağlı’ya belediye başkanı olma hayalinin devam ettiğini bildiren Aydilek şunları söyledi: “Bu konuda hala yol alabilmiş değilim. Donanımlarımı tamamlıyorum. Ağlı belediye teşkilatına geçtiği 1918 yılından itibaren ilçede doğup büyüyen belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Sorunlar alışılagelmiş olması nedeniyle çözüme kavuşamıyor. Göz gördüğüne alışıyor çünkü. İstanbul’daki belediyelerin Türkiye geneliyle, Avrupa ve dünya ile entegre olduğunu görürsünüz. Kastamonu ilçelerinin bırakın yurt dışı ile civarındaki ilçelerden bile ilham almadığını görebilirsiniz. Bu sebeple Ağlı’da belediye başkanı olma hayalim hala devam ediyor. Bunun için de kendi donanımı tamamlıyorum.”

Aday değilim

Aynı zamanda Ağlı Derneği Başkanı olan Hüseyin Aydilek, 2019 yılı nisan ayında yapılacak genel kurulda aday olmayacağını bildirerek şu açıklamalarda bulundu: “Kastamonu genelinde maalesef orta sınıfın altında bir dernek yapımız var. Ağlı Derneği 1995 yılında kuruldu. Sosyal alanda faaliyetlerini devam ettirmiş, asıl dernekçiliğin özüne inememiş bir yapıda. Biz de bunu değiştiremedik. Küçük etkinliklerle yetinmeye çalıştık. Ağlılı öğrencilere burs vermek ve onların kalacağı bir yurt yapmamız gerekirdi. Hedeflere ulaşmak zor değil ancak buna engel olan insanlarımız çok fazla. Herkesin maddi manevi sorumluluk alması ve yapıcı eleştirilerde bulunması gerekiyor. Nisan ayında yapılacak genel kurulda aday olmayacağım ama yeni yönetime her zaman destek sağlayacağım.”

1973 yılında Ağlı’da doğan Hüseyin Aydilek, 1987 yılında İstanbul’da pastanede çıkarak olarak işe başladı. Askerlik sonrası kardeşiyle birlikte Kağıthane’de faaliyet gösteren Birtat Börek Salonunu kurdu. AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak:İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

Alişen Dırmıkcı
Hemşehrim ve meslek daşim olman münasebeti ile gururla takipediyorum desteğimiz size yolun açık olsun başkan.
Seyfettin midilli
Hayırlı olsun Tebrikler başarılar dilerim Karadeniz ekmek fırınları

İLGİLİ

1 2 3