Kaya son yolculuğuna uğurlandı

Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın babası Tahir Kaya (85) düzenlenen cenaze töreniyle defnedildi.

Eklenme: 18 03 2019 Saat: 20:06

Çatalzeytin’in Yemişli köyünde evinde vurularak öldürülen Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın babası Tahir Kaya (85) düzenlenen cenaze töreniyle defnedildi.

İlçenin sevilen sakinlerinden Tahir Kaya, 16 Mart tarihinde yalnız yaşadığı evinde komşuları tarafından yatağında hareketsiz bulundu. Haber verilmesiyle gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Kaya'nın, olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi.

Kaya’nın sırtından av tüfeğiyle ile ateş edilerek öldürülmesine ilişkin İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, aynı köyden B.K. isimli zanlı jandarma ekiplerince suç aletiyle yakalandı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken Tahir Kaya yapılan otopsinin ardından 17 Mart’ta Yemişli köyünde defnedildi.

Kaya’dan birlik mesajı

Babasını toprağa veren Mehmet Kaya cenaze töreninde yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Kaya, “İstanbul’da sivil toplum kuruluşlarında bulunan dostlarımınım bu acı günümüzde yanımızda olması bize destek sağladı. Acımız çok büyük. Kin ve nefretin tüm insanlıktan arınmasını temenni ediyor, olayın faillerinin bir an önce adalet karşısında yargılanmasını diliyorum” dedi.

İstamonu Gazetesi olarak merhum Tahir Kaya’ya Allah’tan rahmet, Mehmet Kaya başta olmak üzere tüm aile ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3