8. yıl gururumuz

İstamonu 8. yılını siyaset, bürokrasi, iş ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği programla kutladı.

Eklenme: 29 04 2019 Saat: 16:51

İstamonu Gazetesi yayın hayatında 7 yılı geride bıraktı. ‘İstanbul’daki ilk ve tek haftalık Kastamonu Gazetesi’ sloganıyla 23 Nisan 2012 yılında yayın hayatına başlayan İstamonu 8. yılını siyaset, bürokrasi, iş ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği programla kutladı.

“Işık hızındaki sistemle yarışıyoruz”

İstamonu Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz yaptığı teşekkür ve selamlama konuşmasında geride kalan yıllarda çok önemli başarılara imza atan gazetenin gelecekte de alanında en iyisi olmak için mücadele edeceğini vurguladı.

Teknoloji çağında İstamonu’nun özel içerikler ürettiğine dikkat çeken Hüseyin Karadeniz, “Dünyanın bir ucundaki haberin saniyeler içinde yayılması yazılı medyanın geleceğinin en büyük tehlikesi. Haftalık bir gazete ile dünyadaki ışık hızındaki bu sistemle yarışabilmek için hiçbir basın kuruluşunda olmayan haber içerikleri üretmeyi başardık. Yayın anlayışımıza göre bir gazete sadece haber yapmamalıydı; kamuoyu yaratacak toplum nezdinde toplumun değerlerini bir araya getirecek proje ve programlar düzenlemeliydi. Geride bıraktığımız yıllarda bunları da okurlarımız ve destekçilerimiz sayesinde başardık. 7 yıldır amatör bir ruhla profesyonel bir iş çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

İstamonu’nun sektöründe en iyisi olmak için mücadele ettiğini belirten Karadeniz, gazeteye sağlanan desteğin Kastamonu toplumu menfaatlerine fayda olacağına işaret ederek, “Yasama, yürütme ve yargı gibi üç büyük gücün yanına medya 4. güç olarak konuşlandırılmıştır. Medyanın dejenere olduğu bir dönemde İstamonu sadece hak aramanın dışında kötü olayları normalleştirme projesinin ekseni olmamıştır. Cinnet, cinayet ya da suçlamalarla pirim yapma peşine düşmemiştir. Çağımızın bir diğer sıkıntısı birbirimize mesafemizin bir adım olmasına rağmen gönüller arası mesafemizin kilometrelere yansıması olmuştur. Komşunun komşudan haberi olmadığı bir dönemde gazete İstamonu bu birlikteliği İstanbul gibi büyük bir metropelde sağlama adına elinden geleni yapmıştı, yapmaya devam edecektir. Bu konuda sarraf titizliğinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm hemşerilerimizden de Gazete İstamonu’ya bu bakış açısıyla yaklaşmasını ve hemhal olmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Kastamonulular Dayanışma Derneği Başkanı Remzi Şen: “İstamonu Kastamonu’ya lazım”

Çok daha güçlü çok daha kuvvetli bir şekilde İstamonu Kastamonu’ya lazım. Onun için biz Kas-Der olarak kurumsal olarak kuvvetli bir şekilde destek vereceğiz. İstiyoruz ki İstamonu İstanbul’da büyüsün ve Kastamonulular arasındaki köprü bağını çok daha iyi şekilde sürdürsün.

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Aslan: “İstamonu ile önemli projelere imza attık”

Uzun zamandır İstamonu Gazetesi ile çalışıyoruz çok önemli projeler yaptık birlikte. İstamonu’nun yanı sıra Kastamonu’yu temsil eden yazılı medya organlarının çoğalmasını görsel medyamızın da hayata geçmesini temenni ediyorum.

26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir: “Kastamonu’ya varlığını hissettirdi”

İstamonu aslında çok şeyleri başardı ve başarma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. Özellikle 2014 yılında yaptığı programlar paneller Kastamonululara İstanbul’a ışık tuttu. Kastamonu’ya kendi varlığını hissettirdi. Bir diğer taraftan çok önemli bir projeye imza attı; Kastexpo fuarını Kastamonu sanayici ve iş adamlarının birleşmesinin ilk adımını attı. Güzel işler yapıldı. Ufku açık bir ekip çalışıyor ama bu işi götürmek de çok zor. Destek olmak yanında olmak ve onun bu gidişatında kol kanat germek gerekiyor. Biz her zaman onun yanında olacağız. Elimizden geldiğince desteğimizi vereceğiz. Özellikle sivil toplum örgütlerimize, iş adamlarımıza sesleniyorum; bir örgütlenmeyle İstamonu Gazetesinin ayakta durması sağlanmalı.

Reis AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis: “Yarını konuşacaksan düne bakmalıyız”

Şehitler Haftası münasebetiyle yaptığı sunumda, özellikle üniversitelerde öğrencilerle sık sık bir araya gelerek Kastamonulu kadın kahramanlarını konu aldığını belirterek, “Bugünü ve yarını konuşacaksak düne bakmamız lazım” dedi.

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3