Türkiye’nin en yaşlı gazisi ve avukatı

Emekli Askeri Hakim Albay Ali Cesuroğlu, Türkiye’nin en yaşlı gazisi iken giydiği cübbe sonrasında Türkiye’nin en yaşlı avukatı unvanını da kazandı.

Eklenme: 25 02 2020 Saat: 13:42

Türkiye’nin en yaşlı gazisi iken giydiği cübbe sonrasında Türkiye’nin en yaşlı avukatı unvanını da kazanan emekli Askeri Hakim Albay Ali Cesuroğlu’na, avukatlık ruhsatnamesi Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu tarafından takdim edildi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 72 yıl önce mezun olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı emekli Askeri Hakim Albay Ali Cesuroğlu için Kastamonu Barosu Konferans Salonunda cübbe giydirme töreni düzenlendi.

Kastamonu Barosunun 1920 yılında kurulduğunu, Ali Cesuroğlu’nun ise 1923 doğumlu olduğunu anımsatan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, “Kastamonu Barosu’na avukatlık mesleğinin bayrağını nice nice zirvelere çektiği için teşekkür ediyorum. Kastamonu ve Kastamonulular olmasaydı bizim İstiklal Harbimiz başarıya ulaşamazdı” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanlığı görevini sürdüren Kore ve Kıbrıs Gazisi Emekli Hakim Albay Ali Cesuroğlu da, Türkiye’nin en yaşlı gazi unvanının yanı sıra en yaşlı avukatı da olduğunu belirterek mutluluğunu dile getirdi.

Kastamonu Baro Başkanı Av. Özgür Demir de böyle bir ruhsat töreninin Türkiye’de ilk olduğuna bildirdi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3