Ayağa Özel Hizmet

Abanalı iş adamı Hasan Küçük’e ait olan Alfero Ayakkabı Fabrikası kişiye özel el yapımı ayakkabı modelleri üretiyor.

Eklenme: 04 09 2020 Saat: 15:24

Özel adımlar

Abanalı iş adamı Hasan Küçük’e ait olan Alfero Ayakkabı Fabrikası kişiye özel el yapımı ayakkabı modelleri üretiyor. Yurt içi piyasasının yanı sıra ihracat gerçekleştiren firma sezonda 150 yeni model sunuyor.

Yurt dışı pazarına adım atmak için Alfero markasıyla 1994 yılında ayakkabı sektöründeki faaliyetlerine başladıklarını aktaran Hasan Küçük çalışma alanlarıyla ilgili şunları söyledi: “İstihdam ettiğimiz 22 personelle birlikte her modelde kişiye özel ayakkabı üretimini gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin tamamı el yapımı. Kullandığımız malzemenin yüzde 90’ı ithal. İşçilik ve ürün kalitesinin fiyata yansıması dolayısıyla yurt içinde pazarımız dar kapsamlı kalıyor. Öncelikli pazarımız yurt dışı. Ukrayna, Rusya, Polonya, Bulgaristan, Kazakistan, Azerbaycan ve bazı Orta Doğu ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz.” dedi.

1972 yılında doğduğu Abana Denizbükü köyünde 10 yaşına kadar kalan Hasan Küçük, ilk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. 1994 yılında Alfero Ayakkabı Fabrikasını kurdu. Evli ve 1 çocuk babası olup 2019’dan itibaren İstanbul’da faaliyet gösteren Abana Derneğinin başkanlığını yapmaktadır.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3