Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’dan ziyaret

Sultangazi Belediye Başkanı Avukat Abdurrahman Dursun, gazetemizin Kağıthane’de bulunan çalışma ofisini ziyaret etti.

Eklenme: 11 09 2020 Saat: 13:48

Sultangazi Belediye Başkanı Avukat Abdurrahman Dursun, gazetemizin Kağıthane’de bulunan çalışma ofisini ziyaret etti.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz, Yazı İşleri Müdürü Gözde Yüksel, AK Parti Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Çatalzeytinli iş adamı Cemal Demir’in yer aldığı ziyaret yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Başkan Dursun burada İstamonu hakkında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “İstamonu 9 yıllık geçmişi ve yayıncılık çizgisi itibarıyla mensubu bulunduğu kitleye kendisini ispat etmiş bir yayın organı, emek verenleri tebrik etmek gerekir. Gerçekten başarılar diliyorum. Çok zor bir göreve talipsiniz.”

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz’in sorularını cevaplayan Dursun, Sultangazi’de sosyal, sportif ve eğitim alanında çok sayıda girişimin başlatıldığı dile getirdi.

Şehre ruh vermek gerek

İstanbul’un en büyük yüzölçümüne sahip ilçelerinden biri olmasına rağmen imar sorunları sebebiyle dar bir alanda yerleşimin sıkıştığını kaydeden Dursun, “İlçemizin en büyük problemi Paşa Torunu Davası ve İSKİ’nin havzasından kaynaklanan imar problemleri. Sultangazi 36 kilometrekare yüzölçümüne sahip olmasına rağmen 13 kilometrekare alanda yaşamımızı sürdürebiliyoruz. İlçede yaşayanların kendini değerli hissetmesi lazım. Bunu da eksik olan spor tesislerimizi, eğitim alanlarımızı, sosyal ve kültürel alanlarımızı tamamlayarak gerçekleştirebiliriz. Kendi içinde kendini yaşayan bir yerden sıyrılmak gerek. Şehre ruh vermek gerek. Biz de çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.”

Algıyı değiştiriyoruz

İlçenin asayiş ve mimarisindeki algıyı değiştirmek için çalışmalarının olduğunu ifade eden Dursun şunları söyledi: “Sultangazi’deki asayiş problemleri bugün Kağıthane ya da Bakırköy’den farklı değil. Ancak geçmişten gelen bir algıdan dolayı eksideyiz. İlçemizde İstanbul’un birçok noktasından daha güvenli alanlar oluşturuldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis atlı birlikleri, Sultangazi Şehir Ormanı’nda da devriye görevine başladı. Çok yakın zamanda atlı birlikler ilçemizde konuşlanacak. Bu hem görsel hem de asayiş açısından ekstra bir avantaj sağlayacak.”

Çocuk Macera Parkı Türkiye’yi kapsayacak

“164 dönüm arazide İstanbul’da olmayan Çocuk Macera Parkı projemiz bulunuyor. Projemizi Gençlik ve Spor Bakanlığına sunmak üzere hazırlıyoruz. Bu projemiz hayata geçtiğinde ailelerin ilk tercihi alışveriş merkezi olmaktan çıkacak. Sadece İstanbullular değil Türkiye’nin çeşitli illeri, ilçemizi ilk tercihine ekleyecek.”

Kentsel tasarım konsepti hazırladık

“Bir şehri anlatan figürler ve estetik yapılar olmalı. Bu kapsamda Atatürk Bulvarında yaptığımız saat kulesi ilçenin şimdiden bir figürü oldu. Böyle yapıları çoğaltacağız. Belediyemiz bünyesinde kentsel tasarım konsepti hazırladık. Caddeye bakan binaların dış cepheleri uyum içerisinde olacak. Özellikle ilçede bulunan ayakkabı ve tekstil sektörünü kapsayan işletmelerini mahalle aralarından çıkarak sanayi sitesinde kümelenmesini hedefliyoruz. 2021’de tüm ilçede fiber internet altyapısı sağlanacak. Yapımını gerçekleştirdiğimiz her kültür merkezinde yüzme havuzu olacak.”

Sağlık alanına ağırlık verilecek

“Dünyanın yaşadığı pandemi dolayısıyla gerçekleştirmeyi planladığımız birçok projemiz askıda kaldı. Bunlardan biri de kamu kurumlarının tamamında işaret dili eğitiminin verilmesiydi. Önümüzdeki dönemde kültürel faaliyetlerimizin revizesini sağlık alanındaki eğitim çalışmalarıyla yapacağız.”

Kaynak: İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3