Doğudan Batıya Kastamonu

Türkiye’nin en batı sınırında görev yapan Kastamonulu mülki idare amiri Edirne Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, en doğu sınırındaki isim ise Van Çaldıran Kaymakamı Yusuf Durani Dinç oldu.

Eklenme: 22 10 2020 Saat: 19:03

Türkiye genelinde 2’si mülkiye başmüfettişi, 4’ü vali yardımcısı, 14’ü kaymakam, 5’i kaymakam adayı olmak üzere Kastamonulu 25 mülki idare amiri aktif görevde çalışmalarını sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığının oluru ile son olarak Kastamonulu 4 mülki idare amirinin görev yeri değişti.  Devrekanili hemşerimiz Yusuf Durani Dinç Van Çaldıran’da, Hanönülü hemşerimiz Özgür Kaya Sakarya Taraklı’da, İnebolulu hemşerimiz Tanju Çanakcıoğlu Bayburt Aydıntepe’de, Taşköprülü hemşerimiz Zeynep Acar da Çorum Ortaköy’de kaymakam olarak görevlendirildi.  Aynı süreçte Taşköprülü hemşerimiz Şükrü Alperen Göktaş ise yurt dışı eğitimi sonrası Edirne’de Enez Kaymakamlığına atandı.

İstamonu gazetesi muhabirinin yaptığı araştırmaya göre Türkiye’nin en doğu sınırında görev yapan Kastamonulu mülki idare amiri Yusuf Durani Dinç, en batı sınırındaki ismin ise Şükrü Alperen Göktaş olduğu ortaya çıktı. Edirne’nin Enez ilçesi ile Van’ın Çaldıran ilçelerinin arasındaki mesafe yaklaşık bin 848 kilometre.

Anadolu’yu kucaklıyorlar

Türkiye’nin çeşitli illerinde Kastamonulu 25 mülki idare amiri aktif görevde yer alıyor. Son olarak görev yeri değişen Kastamonulu 4 mülki idare amiri yeni ilçelerinde çalışmalarına başladı.

Doğu sınır hattında

Devrekanili mülki idare amiri Yusuf Durani Dinç, 70 bin nüfuslu Van’ın Çaldıran ilçesine kaymakam olarak atandı. İran ile 71 kilometrelik sınırı bulunan ilçenin sınır boyunca 3 bölük merkezi, 3 bölük merkezine bağlı üçer karakol ve üçer kule olmak üzere toplam 27 askeri noktada hudut güvenliği sağlanıyor.  Dinç’in Çaldıran öncesi son ataması 2019’da Çankırı Bayramören olmuştu.

Sakin şehirde

Hanönülü mülki idare amiri Özgür Kaya, dünyada 264 kentin içinde yer aldığı sakin şehir unvanını taşıyan Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kaymakam olarak görevlendirildi. Türkiye’de sakin şehir unvanına sahip 18 kent arasında yer alan Taraklı’da göreve başlayan Özgür Kaya, 2019 yılından itibaren Amasya Hamamözü Kaymakamlığına vekalet ediyordu.

Bayburt İnebolu oldu

Bu yıl temmuz ayından itibaren bakanlık görevlendirmesi ile Antalya Gündoğmuş kaymakam vekilliğini sürdüren İnebolulu mülki idare amiri Tanju Çanakcıoğlu, 'Türkiye'nin en az ilçesi olan ili ' unvanı taşıyan Bayburt’un Aydıntepe Kaymakamı olarak çalışmalarına başladı.  Bayburt’un diğer ilçesi Demirözü’nde ise İnebolulu Kaymakam Engin Tok görev yapıyor. İki kaymakam aynı zamanda Bayburt Vali Yardımcılığı görevini de sürdürüyor.

Üç ilçenin kesişim noktasında

'Kastamonulu İlk Kadın Mülki İdare Amiri' olma unvanını taşıyan Taşköprülü hemşerimiz Zeynep Acar Çorum Ortaköy Kaymakamlığına vekaleten atandı. Çorum, Amasya ve Yozgat illerinin sınırlarının kesiştiği sahada bulunan Ortaköy’de çalışmalarına başlayan Acar, üç ay önce Ankara’nın Güdül ilçesinde görevliydi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3