Karaelmas Ekspresi Raylara Dönüyor

2010 yılında seferleri durdurulan Karaelmas Ekspresi, yeniden raylara dönüyor.

Eklenme: 26 10 2020 Saat: 13:14

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugün Karaelmas Ekspresini kullanarak Kalecik, Çankırı ve Karabük’te bir dizi ziyaret gerçekleştirecek.

Ankara- Zonguldak arasında daha önce yolcu taşımacılığı için kullanılan hattın, turistik kullanıma açılacağına işaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Turistik Doğu Ekspresi hatlarımızın ülke geneline yaygınlaştırılmasını arzu ediyoruz.” dedi.

 


Whatsapp

Yorumlar

Raif Tokel
YENİDEN KARAELMAS EKSPRESİ… Turizm amaçlı tren turu rotalarına “Karaelmas Ekspresi”nin alınacağı açıklayan Sayın Kültür ve Turizm Bakanımıza teşekkür ederim. 1992 yılında Turizm Bakanlığı’nca “Kültür-Doğa-Nostalji” sloganıyla başlatılan “Buharlı Tren Turizmi: Ankara-Çankırı-Zonguldak Projesi” adlı organizasyonun devamı için Zonguldak İl Turizm Müdürü olarak görev yaptığım dönemde, “TCDD Ray-Tur” ile birlikte “29-31.Ekim.1993” tarihinde ikincisini gerçekleştirdik. Devamı konusunda yaptığım başvurulara (*) yanıt verilmediği gibi projeye yerel anlamda destek çıkılmadı… 28 yıl sonra konunun üst düzey yetkili tarafından dile getirilmesi bile sevindirici. Raif TOKEL, Eski Zonguldak İl Turizm Müdürü-----------------------------------(*) Buharlı Tren Turu -Tren Turizmi, Zonguldak’ta Turizm: Sorunlar-Öneriler, Raif TOKEL, İl Turizm Müdürü, Nisan.1996, s:42

İLGİLİ

1 2 3