Pisti Büyütüldü

Bakan Adil Karaismailoğlu, Zonguldak Çaycuma Havalimanı’nın pist ve yolcu kapasitesinin genişletilmesinin bölgeden özellikle Avrupa ülkelerine olan yoğun uçuşlar için kolaylık sağlayacağına dikkat çekti.

Eklenme: 05 05 2021 Saat: 15:18

Zonguldak Çaycuma Havalimanı pist büyütme çalışmaları tamamlandı. Pistin Uzunluğu bin 881 metreden, 2 bin 131 metreye, genişliği 30 metreden 45 metreye çıkarıldı. Pistin büyütülmesiyle büyük tip uçakların havalimanını kullanabilmesi planlanıyor.

Pisti büyüterek yenilen Zonguldak Çaycuma Havalimanı’nı ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, pist ve yolcu kapasitesinin genişletilmesinin bölgeden özellikle Avrupa ülkelerine olan yoğun uçuşlar için kolaylık sağlayacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Zonguldak Çaycuma Havalimanı; Zonguldak, Bartın ve Karabük illerine hizmet vermekte, bu hali ile Batı Karadeniz Bölgemizin yurtdışına açılan kapısı olmaktadır. Bölgemizdeki ekonomik büyüme ve halkımızın artan talebi neticesinde yenileme çalışmalarına gerek duyulmuştur. Bu amaçla, havalimanımızda geçtiğimiz Nisan ayında başlatılan pist büyütme çalışmaları tamamlanmıştır. Çalışmalarımız kapsamında, havalimanımızın pistinin uzunluğu bin 881 metreden, 2 bin 131 metreye uzatılmış, 30 metrelik pist genişliği de 45 metreye çıkarılmıştır. Pistin her iki tarafında 75’er metrelik güvenli alan oluşturulmuştur. Emniyet sahası ile birlikte 2 bin 434 metrelik güvenli uçuş alanı oluşturulmuştur.”


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3