Aygün: “Görev ve Sorumluluktan Kaçmam”

Hüseyin Karadeniz ile Sektöründe Büyüyenler’in konuğu: Aygünler Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin Genel Müdürü Altan Aygün…

Eklenme: 29 10 2021 Saat: 11:17

“Siyasete de ticarette olduğu gibi miras değil emanet gözüyle bakıyorum. Bu emanete sahip çıkmayı ve değer katmayı görev sayarım” diyen Cideli iş insanı Altan Aygün “Gençlik enerjimi yitirmeden doğduğum, büyüdüğüm çevreye faydalı olmak, çözüm üretebilmek adına görev ve sorumluluktan kaçmam.” dedi.

İş hayatının yanı sıra siyaset, spor, sivil toplum kuruluşlarında sorumluluk almaktan geri durmadığını vurgulayan Altan Aygün (36), “Görev almaktan öte sorumluluk üstlenmenin önemine inanıyorum. Sorumluluk alan kişiler göreve adanmış oluyor aynı zamanda.” şeklinde konuştu.

Dededen emanet, siyaset ve ticaret hayatım var

Aygün, siyasi ve ticari hayatında geçmişten gelen bir tecrübe aktarımı olduğunu anımsatarak, “2009 yılında Gaziosmanpaşa CHP ilçe teşkilatında siyasete başladım. 4 yıl boyunca yöneticilik ve ilçe sekreterliği görevlerinde bulundum. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde partimiz bize görev verdi ve Gaziosmanpaşa ilçemizden beşinci sıra belediye meclis üyesi oldum. Hizmet ve sorumluluk duygusuyla görev aldım. Dönüp arkama baktığımda iyi ki bu görevlerde bulunmuşum diyebiliyorum. Çünkü tek gayem bulunduğum ortama ve çevreye değer katabilmek. Dededen kalma bir anlayış ile köklü bir Cumhuriyet Halk Partili olarak görüyorum kendimi. Dedem merhum Fahri Aygün’ün kişiliği benim için örnektir. Bugün onun yolunda yürümekten dolayı da ayrıca çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

 

Çeyrek asırdır mobilya, yarım asırdır inşaat sektöründe

Önümüzdeki uzun bir dönem hem iş hem sosyal hayat hem de siyasette Kastamonuluların adına aşina olacağı Aygünler Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'nin Genel Müdürü Altan Aygün ticari çalışmalarıyla ilgili ise şu bilgileri aktardı: “Ev mobilyalarının satışını gerçekleştirdiğimiz 3 mağazamızda 21 personel istihdam ediyoruz. Bu zamana kadar sayısız eve girdik. Birçok mağazada aynı ürünler bulunabilir ancak bizim en önemli özelliğimiz müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve kaliteden asla ödün vermeyişimiz. Mağazacılık anlayışımızın yansımasını Bellona’nın üretim faaliyetlerine başladığı 1997 yılından itibaren bayisi olarak yer almamızı da gösterebiliriz. Markanın en köklü bayisiyiz. Bunun yanı sıra üretim özelliğimiz var; yarım asırdır inşaat sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Gaziosmanpaşa ve Sultangazi çevresinde bin beş yüz dairenin üzerinde çalışmamız oldu. Kat karşılığı, kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra kendi portföyümüzdeki arsaları ve arazileri de değerlendiriyoruz.”

Ailenizden gelen ticari geleneğe siz nasıl dahil oldunuz?

Küçük yaşlardan itibaren iş süreçlerinin içindeyim, 2000 yılından itibaren de yönetimdeydim. 2009 yılında henüz 24 yaşındayken annemi, babamı ve yengemi trafik kazasında kaybettim. Dedem hayatta olduğu 2015 yılına kadar gerek şirket yönetiminde gerekse sosyal hayatta en büyük destekçilerimden oldu. Tecrübelerini bana aktarmaktan geri durmadı. Genç yaşta acı da olsa önemli bilgi ve deneyimler kazandım. Yaşadıklarım daha erken sorumluluk ve bilinç kazanmamı sağladı. Bu durum benim işe daha çok dahil olmamın başlıca sebebi.

Genç yaşınızda oldukça çok sorumluluk sahibi olmuşsunuz ağır gelmiyor mu?

Yorucu ama gençliğin vermiş olduğu nimetlerden biri diyelim, daha kolay adapte olabiliyorsunuz bulunduğunuz duruma. İş hayatında üretmek, istihdam sağlamak, ülkeniz için vergi vermek çok güzel şeyler. Fikirleriniz bu alana yöneldikçe olumsuzlukları fazla düşünmüyorsunuz.

 

CHP’nin Türkiye siyasetindeki son konumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu noktada. Kuruluş gayelerinden asla ödün vermedi. Herkes için ve her alanda adalet için mücadele etmekten vaz geçmedi. Türkiye’nin sorunlarını gündeme getirmekten asla geri durmadı. Gözle görülen tek gerçek ön yargıların yıkılması oldu. Yıkılan önyargıların sonucu, Millet İttifakı’nın başarısı ile İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Antalya’nın kazanılması sağlandı.  Parti içi eleştirilere açık olunması demokratik bir yapıyı ortaya koyuyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi ile partinin yol haritasını tüm ana hatları ile açıkladı. En geç 2023’te seçim gerçekleşecek.  Erken seçim olursa şu an iktidara en yakın taraf CHP, bu durumun genel seçimde de açığa çıkacağına inanıyorum.

Üye olduğunuz sivil toplum kuruluşları var mı?

İstanbul’un 39 ilçesinde şubesi bulunan Kastamonulular Dayanışma Derneği Kas-Der’in genel merkez yönetim kurulu üyesiyim. Sultangazi Müteahhitler Derneği ve Sultangazi Polis Vakfı’nda yöneticiliklerim bulunuyor. Sultangazispor Kulübü ile İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübünde yönetimdeyim.

Sultangazispor hedefleri olan bir takım benim de yönetimde dördüncü dönemim. 10 yıldır Bölgesel Amatör Lig’deyiz. Bizim dönemimizde takımı şampiyon yapmıştık, fakat playofflarda üst lige çıkma yolunda elenmiştik; bu sene şansızlığımızı kırıp 3. Lig’e çıkma arzusundayız. Sultangazispor ve kendi memleketimizin takımı olan İstanbul Kastamonuspor ’un her daim yanındayım.

 

Kastamonu’ya hangi sıklıkta gidersiniz?

Kastamonu, tarihi geçmişi ve kültürüyle büyüleyici bir il, memleketimi çok seviyorum. Fırsat buldukça da gitmeye gayret gösteriyorum. Özellikle Cide ve Çatalzeytin çok sık uğradığım ilçeler.

Gençlere tavsiyeleriniz ne olur?

Kastamonulular olarak her alanda örgütlü olmamız gerekiyor, siyasette aktif rol almamız gerektiğini savunuyorum. Gençlerimizin söz sahibi olması ve görev almalarının yanı sıra özelikle hemşerilerimiz tarafından da desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

Haber: İSTAMONU I ÖZEL

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3