Daha Güzel Yarınlara

Kastamonu Belediyesi, daha güzel yarınlar için “Çevre Gönüllüleri” ağını kurdu.

Eklenme: 16 11 2021 Saat: 11:45

Kastamonu Belediyesi ekipleri Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun talimatları doğrultusunda, belediye sınırları dışında kalan bölgelerin temizliği adına “Çevre Gönüllüleri” ağını kurdu.

“Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla yola çıkan Belediye ekipleri, mesire alanları başta olmak üzere Kastamonu’nun çöplerini toplamayı hedefliyor.

Çevre hassasiyetini en yüksek seviyeye çıkartmak ve farkındalık yaratmak adına bu projeyi başlattığını belirten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “İlk etapta Kastamonu Üniversitesi öğrencilerimizden oluşan 57 kişilik gönüllü grubunu bir araya getirdik. Şimdi ise tüm Kastamonu’yu içerisine alan Kastamonu Çevre Gönüllüleri Whatsapp hattını kurduk. Daha güzel yarınlar için birlik olmalıyız” dedi.

Kastamonu’nun her noktasını temizlemek ve Kastamonu güzelliklerini korumak amacıyla yapılan proje, gönüllülük esasına bağlı olacak. Temizlik için gerekli ekipmanların belediye tarafından sağlanacağı projede, temizlik yapılacak alan ve saat, oluşturulan Whatsapp gruplarından bildirilecek. Bu oluşuma katılmak isteyen kişiler, sosyal medyadan yayınlanan link ve kare kod aracılığıyla gruba dahil olabilecek.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3