Zehirsiz Kentlere Doğru

“Zehirsiz Kentler” kampanyası, Mustafa Afacan’ın konu edindiği “zehirsiz kent olalım” başlıklı yazısıyla belediye gündemine taşındı.

Eklenme: 05 01 2022 Saat: 12:21

Kastamonu Gazetesi köşe yazarlarından Mustafa Afacan’ın “Zehirsiz Kent Kastamonu” başlıklı yazısı yılın ilk meclis toplantısında gündeme getirildi.

Zehirsiz kentler kampanyasına katılım konusunda olumlu yaklaşım gösteren Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren bizim amacımız üretimdi. Üretelim, toprakla barışalım diye her platformda bunu dile getirdim. Açık ve yeşil alanlarda kimyasal kullanımını minimuma indirmemizde ki sebep, geleceğimize verdiğimiz önem ve bugünlerimize duyduğumuz saygıydı. Çevreye verdiğim önemi biliyorsunuz. Zehirsiz kent hareketinin hedefleri arasında olan 2025 yılına kadar herbisitlerin tamamen kaldırılmasını, 2030 yılına kadar diğer tüm pestisit ve biyosidal ürünlerin kullanımınız yüzde 50 azaltılmasını sağlayacak güce sahibiz. Hazırlanacak eylem projeleri kapsamında gerekeni yapacağız. Zehirsiz kentler kampanyasında biz de yerimizi alacağız” dedi.

Haber: İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3