İlk Adım Trakya

34.’sü düzenlenen İstamonu Buluşmaları kapsamındaki ilk bölgesel toplantının adresi Trakya oldu. İstamonu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz, “Bundan sonraki hedefimiz Türkiye genelinde etkinliğimizi artırmak olacak.” dedi

Eklenme: 10 02 2022 Saat: 18:15

İnan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Küreli iş insanı Orhan İnan ev sahipliğinde Lüleburgaz’da yapılan İstamonu Buluşmaları Trakya Toplantısına kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanları katılım sağladı.

İstamonu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz, İstamonu Buluşmaları kapsamında Trakya’da gerçekleşen toplantının ilk bölgesel organizasyon olduğunu belirterek, “Faaliyetlerine 2012’de başlayan İstamonu Gazetesi medyadaki etkinliğinin dışında gerçekleştirdiği İstamonu Buluşması organizasyonları ile Kastamonu değerlerini buluşturmada farkını belli etti. Bundan sonraki hedefimiz Türkiye genelinde etkinliğimizi artırmak olacak.” diye konuştu.

İstamonu’nun hemşericilik bilincini oluşturmada önemli katkıları olduğunu vurgulayan İnan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İnan da “Sadece Türkiye’de değil dünyanın herhangi bir noktasındaki Kastamonuluyu bize tanıştıran haber vermekten öte bizzat tanıştıran, manevi ve ticari bağları güçlendiren İstamonu’nun daha etkin olması tüm hemşerilerimizin menfaatine olacaktır.” diye konuştu.

Edirne Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, “Bölgede bulunan tüm hemşerilerimize kapımız her zaman açık. İstamonu Buluşması Trakya toplantısıyla daha önce tanımadığım birçok hemşerimle bir araya geldim. İstamonu’nun birleştirici yapısının gücü hissediliyor.”

Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, “Kastamonu bilincini taşımak aktarabilmek için böyle toplantılara ve kurum ziyaretlerine çocuklarımızı da beraberimizde getirmeliyiz. İstamonu vesilesiyle birçok etkin hemşerimle tanışma fırsatı buldum. İstamonu bizim çevresel etkimizi de artırıyor.”

66. Mekanize Tugayı Kıdemli Başçavuş Murat Tan, “Genel olarak Türkiye bizim evimiz oldu; asker olmanın en zor yönlerinden biridir. Şu an altıncı görev yerindeyim. Görev yaptığım yerlerde her zaman omuzumda bir el ihtiyacı aradığımı ilk defa bu toplantıda hissetim.”

Programa katılım sağlayanlar arasında Saadet Partisi Kırklareli İl Başkanı Mustafa Abdurrezzak, Tüm Kasder Başkanı Ali Topçu, Tekirdağ Kastamonulular Dernek Başkanı Rasim Gürsoy, Kapaklı Kastamonulular Dernek Başkanı Atıf Mıstaçoğlu, Saray Kastamonulular Dernek Başkanı Nevzat Çiftçi, Silivri Kastamonulular Dernek Başkanı Aydın Çakır, Çorlu İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Kurtuluş Ay, iş insanları Hasan Kalafat, Derya Ovalıoğlu, Yaşar Kayacan, Serhat Sezer, Bahattin Üründü, Vefa Yalçınkaya, Kemal İnan, Mehmet Çetinkaya ve sanatçı Orhan Canayakın da yer aldı.

Haber: İSTAMONU

 

https://www.instagram.com/istamonu/


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3