Nefes Olacak

Kastamonu’da Özel Nefes Hastanesi kuruluş çalışmalarını tamamladı. 40 milyon lira yatırım ile kurulan hastanenin bu yılın ilk çeyreğinde hizmete açılması hedefleniyor.

Eklenme: 12 02 2022 Saat: 10:44

Kastamonu’da Özel Nefes Hastanesi kuruluş çalışmalarını tamamladı. Op. Dr. Sinan Altıkulaç, Op. Dr. Muhittin Öncü ve Çatalzeytinli iş insanı Yaşar Çelik tarafından 40 milyon lira yatırım ile kurulan hastanenin bu yılın ilk çeyreğinde hizmete açılması hedefleniyor.

Toplam 4 bin metrekare alanda hizmet verecek hastanede genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, göz hastalıkları, dahiliye, kulak-burun-boğaz, üroloji, çocuk hastalıkları, mikrobiyoloji, anestezi, radyoloji ve biyokimya bölümlerinin yanı sıra beslenme ve psikoloji alanında da hasta kabulü gerçekleşecek.

Sağlık hizmetlerinde öncü olacağız

Kastamonu’da sağlık alanında öncü çalışmalar yapmak istediklerini vurgulayan Özel Nefes Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Sinan Altıkulaç,

“Kastamonu’nun özel sağlık anlamında bir sıkışmışlığı vardı. Eskiden dört olan hastane sayısı tek oldu. Özel sağlık hizmetlerine yeni bir nefes olmak için bu yatırımı yaptık. Hedefimiz daha önce kentte olmayan sağlık hizmetlerini sunabilmek. Devletimizin de desteği ile inşallah olmayan branşları şehrimize kazandıracağız.” dedi.

Hastane binasının sadece medikal hizmetler için kullanılacağını bildiren Op. Dr. Sinan Altıkulaç “Mutfak, çamaşırhane, depo ve arşiv alanlarını hastanenin hemen karşısında yaptığımız yeni binada olacak. Yeni bir bina daha yapacağız orada da idari personelin ofisleri, eczane, optik, diş gibi alanlarda hizmet verecek işyerleri olacak. Hastanenin yer aldığı alan sağlık caddesi konumuna kavuşmuş olacak.” diye konuştu.

Altıkulaç, daha çok branşta hizmet verebilmek için İnebolu yolu üzerinde yeni bir sağlık yatırımı planlarının olduğundan da bahsetti.

Önemli bir eksik tamamlanacak

Babasının rahatsızlığı sonrası Kastamonu’da eksikliğini hissettiği sağlık hizmetlerinin tamamlanması için yatırıma destek olduğunu söyleyen hastanenin yönetim kurulu üyesi Yaşar Çelik şu ifadeleri kullandı: “Sektörün dışında iş dünyasında olan bir kişiyim. Memlekette böyle bir hastaneye ihtiyaç vardı. Babamın rahatsızlığı esnasında yaşadığımız sıkıntı benim hep içimdeydi. Sinan Altıkulaç’tan yatırım teklifini direkt kabul ettim. Çünkü babamın sağlık için yaşadığı sıkıntıyı gördüm. Memleketimize değer kazandırmak için oluşumun içerisinde yer aldım.”

İl dışına sevkler önlenecek

Hastanenin Genel Koordinatörü Kayhan Yaman ise şunları söyledi: “Hastane yönetiminde insan ve hekim faktörü çok önemli. Çok iyi hekimlerle yola çıkıyoruz. İleri teknoloji cihazlar alındı. Hastane hizmet verdiği branşlarda il dışı sevklerin önüne geçebilecek bir teknoloji ile donatıldı. Hasta bekleme salonları özellikle çok geniş tutuldu. Her bir branşın bekleme salonları ayrı oluşturuldu. Böyle güzide bir yatırımın memleketimize kazandırılmasında küçük de olsa bir payım olduysa çok keyif aldığımı söyleyebilirim.”

Op. Dr. Sinan Altıkulaç, Özel Nefes Hastanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürürken yönetim kurulunda Yaşar Çelik ve aynı zamanda başhekim olan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Muhittin Öncü yer alıyor. Dr. Oktay Altunay Başhekim Yardımcısı, Kayhan Yaman Genel Koordinatör ve Arzu Dinç de Hemşirelik Hizmetleri Direktörü olarak hastanenin yönetim kadrosunda bulunacak.

Haber: İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3