Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (KEAH), Nükleer Tıp Ünitesi, uzman hekim atanmasıyla birlikte hizmet vermeye başladı.

Eklenme: 06 09 2022 Saat: 12:07

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan Nükleer Tıp Ünitesinin bölge illerden gelecek hastalara da hizmet vereceğini söyleyen Başhekim Prof. Dr. Zafer Ergül, sağlık çalışanları başta olmak üzere hasta ve hasta yakınları düşünülerek radyoaktif maddelere karşı koruyucu ekipmanların temininin yapıldığını bildirdi.

Başhekim Prof. Dr. Ergül, “Koroner arter hastalığının teşhisi (kalp damar tıkanıklığı teşhisi) tiroid–paratiroid hastalıkları, onkolojik hastalarda tüm vücut kemik görüntüleme, böbrek hastalıklarının teşhisi gibi çeşitli görüntülemede bundan böyle hastalarımız ileri merkezlere gitmelerine gerek kalmadan ünitemizde rahatlıkla muayenelerini yaptırabileceklerdir” açıklamalarında bulundu. 
Başhekim Prof. Dr. Ergül, hizmete sunulan ünitenin kurulmasında verdikleri desteklerden dolayı Sağlık Bakanlığına, İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkürlerinin iletti.

Ünite sorumlusu Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Ahmet Eren Şen de yapılacak çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Kurulum aşamasında bizzat bulunduğum ve bir adet sintigrafi cihazı, efor odası, bir adet ultrason cihazı ve ayaktan atom tedavi odası bulunan Nükleer Tıp Ünitemizde iki tekniker, bir hemşire ve bir personelden oluşan ekibimizle hasta kabulüne başladık. Ünitemiz içinde erişkin ve çocuk hasta bekleme odaları da özenle hazırlandı.”

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3