MS Hastaları İçin Yeni Poliklinik

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni sağlık üniteleri açılmaya devam ediyor.

Eklenme: 04 10 2022 Saat: 14:34

Geçtiğimiz günlerde Nükleer Tıp Ünitesinin açılmasının hemen ardından tedavileri için ileri merkezlere giden Multiple Skleroz (MS) hastaları içinde Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde poliklinik açıldı.

MS hastaları için poliklinik açıldığının müjdesini veren Başhekim Prof. Dr. Zafer Ergül, şunları söyledi: “MS hastalarımız için yeni bir polikliniği eklemiş bulunuyoruz. Bundan böyle MS hastalarımızın ileri merkezlere gitmesine gerek kalmamıştır. Nöroloji uzmanımız tarafından tedavi ve muayenelerini yaptırabilirler. MS Hastalarımıza hayırlı olsun.”

Polikliniğin başına geçen Kastamonu Tıp Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi İdris Kocatürk, MS hastalığı ile ilgili önemli bilgiler verdi.MS hastalarının ‘ben düzeldim artık’ diyerek tedaviyi bırakmalarını daha kötü sonuçlar doğuracağına değinen Kocatürk: “MS Hastalığın en önemli belirtiler, yorgunluk, vücudun değişik bölgelerinde özellikle gövdede, yüzde, kollar ya da bacaklarda uyuşukluk, karıncalanma, güçsüzlük denge ya da yürüme bozukluğu, dilde peltekleşme, konuşma bozuklukları, mesane ve bağırsak problemleri, baş dönmesi, görmede bulanıklık, düşünme, bellek ya da konsantrasyonda zorluk yaşama, depresyon bunlar yaşanıyorsa 24 saatten fazla sürmesi ve kötüleşmesi durumunda kişinin mutlaka doktora başvurması gerekiyor” şeklinde konuştu.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3