Tahrip Olan Duvar Tehdit Oluşturuyor

Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, kentte sahil kesimini koruyan ancak tahrip olan duvarların, can ve mal güvenliğini tehdit ettiğini söyleyerek bu konu hakkında en kısa sürede önlem alınması gerektiğine dikkati çekti.

Eklenme: 27 10 2022 Saat: 11:36

Kentte sahil kesimini koruyan ancak tahrip olan duvarların can ve mal güvenliği açısından tehdit yarattığını vurgulayan Başkan Demir, konuyu aktardığı Bolu Ulaştırma Bölge Müdürü Doruk Erdem Öncebe’den kış gelmeden önce önlem almalarını istedi.

Başkan Demir, konuyla ilgili Çatalzeytin ilçe merkezinin sahil hattında yer alan evlerde yaşayan insanların, denizden gelen tahribat nedeniyle evlerini boşalttığının altını çizerek: “İnsanlar evlerinde duramıyor.  Belki hafife alıyoruz ama geciktirme durumumuz yok. Eğer bu duvarlar bir yıkılırsa, ilçe merkezini komple tehdit edecek durumda. Çatalzeytin’in bir tane meydanı var. O meydandaki park alanını halen daha yapamadık. Deniz felaketinden dolayı duvarlar yıkıldı, şu anda çökme riski var. Her gün tehlikeyle karşı karşıyayız. Duvarların dibine bir taş atarsak geçici bir önlem alabiliriz. Aksi durumda o duvarların yüzde 50’si bu kışın yıkılır ve ilçeyi tehdit altına alacaktır. Belki Abana’daki tahkimat için yaptırılan beton bloklar geçici önlem için kullanılabilir.  Şu anda zaten yolun yarısı gitti. Park alanları, yaya kaldırımları zaten yok. Acilen önlemi almalıyız. İnsanlar tehlike içerisinde” şeklinde sıkıntıyı dil getirdi.

Bölge Müdürü Öncebe: “İhaleyi genel müdürlüğümüz yapacak. Durumdan haberimiz var” diye cevaplarken, toplantıya başkanlık eden Vali Avni Çakır ise “Sezon şu an müsaitken en hayati noktalarda tedbir alınsa iyi olur. Çünkü kış geldi” diye konuştu.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3