Cide Yeni Hastanesine Kavuştu

Cide Devlet Hastanesi, 35 yataklı yeni hizmet binasında sağlık hizmeti vermeye başladı.

Eklenme: 28 11 2022 Saat: 11:26

6’sı tek yataklı, 16’sı iki yataklı olmak üzere toplam 22 adet nitelikli oda yer alacak ve 2 Ameliyathanesi bulunacak hastanede, her branştan 14 poliklinik ve 4 görüntüleme odası olacak şekilde vatandaşların hizmetine sunulması planlanan Cide Devlet Hastanesi için 2019 tarihi itibariyle çalışmalara başlanmış, 26 Kasım 2022 tarihinde ise çalışmalar tamamlanarak yeni binasında sağlık hizmeti vermeye başladı

Cide Devlet Hastanesi’nde yeni binaya taşınma işlemleri hafta sonu itibariyle tamamlanırken, Cumartesi günü hastalar yeni binadan hizmet almaya başladı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu konu hakkında yaptığı açıklamada: “35 yataklı Cide Devlet Hastanemiz yeni hizmet binasında sağlık hizmeti sunumuna başlamıştır. İlimize ve Cide ilçemize hayırlı olsun” şeklinde müjdeyi verdi.

Cide Belediyesi tarafından, Cide Devlet Hastanesi’ne geçici minibüs sefer hatlarının saatleri vatandaş ile paylaşılırken diğer yandan 6 Aralık 2022 tarihine kadar ulaşımın ücretsiz olacağı vatandaşlara duyuruldu.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3