65 ÜLKEYE MARKASINI ULAŞTIRIYOR

1973 yılında ortaklarıyla kalıp sektörüne adım atan, 3 yıl sonra plastik sektörüne giren Cideli İş adamı Halit Özbek, yılda 2 milyonun üzerinde ve500’den fazla çeşitle ürettiği plastik mutfak ev gereçlerini dünyanın 65ülkesine ihraç ediyor.

Eklenme: 20 01 2023 Saat: 13:05

1962 yılında İstanbul-Tahtakale’de bir tornacının yanında çırak olarak işe başlayan, 1973 yılında iki ortağıyla kalıp sektöründe kendi işini kuran, 1976 yılında ise bir ortağıyla Üçsan markasıyla plastik sektörüne adım atan Cideli iş adamı Halit Özbek, bugün 30 bin metrekare alanda ki üretim tesislerinde 180 kişiyi istihdam ediyor.

50 yıldır plastik ve kalıp üretim sektöründe olduklarını belirten Özbek ihracat yapmak için ilk temellerin Almanya’da bir fuara katılarak atıldığına vurgu yaparak; “Almanya’da düzenlenen fuara Türkiye’den giden ilk firmalardan biriyiz. O zamanlar fuarlara katılmak çok zordu. Hem teknolojik olarak hem imkan ve üretim kapasitesi olarak doğru dürüst yer bulamazdık. O devirde yurtdışına 1 gram ürün bile ihraç etmek nerdeyse hayaldi. Çünkü teknolojik eksiklik bir yana, ülke olarak rekabet gücümüzde azdı. Bugün bakıyorum hamdolsun birçok firma plastik ürün ihraç ediyor” diye konuştu.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3