5. Olağan Genel Kurulunda Güven Tazelendi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Kuzeykent Yerleşkesi Teknokent Ilgaz Salonu’nda düzenlendi. Genel Kurulda Mevcut BaşkanAhmet Sevgilioğlu ve yönetimi, tekrar seçildi.

Eklenme: 23 01 2023 Saat: 18:46

Genel kurulda mevcut Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu ve yönetimi, tekrar seçilerek güven tazeledi. Toplantıya MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Selim Sar, Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, Şube Müdürü Mehmet Atlamaz, Genç MÜSİAD Başkanı Onur Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Doğru, Soner Demir, Çağdaş Kural, Sadık Kışlı, Yılmaz Uzan, Mustafa Gökdağ, Cemal Kebecioğlu, Hasan Yeşiller, Ali Osman Kurtçu, Cemil Akpınar, İlhan Dalahmetoğlu, Vecdi Tatlı, Salih Coşkun ve Oktay Şahin ile davetliler katıldı.

Şube Başkanı Sevgilioğlu; “Yurt içinde 84, yurt dışında 81 nokta ile dünyada 165 noktada temsilciliği olan büyük bir aileyiz. MÜSİAD üyeleri, samimiyetle ve dürüstçe çalışırlar, ideallerinden asla vazgeçmezler. Bizler, Ahilik şuuru ve kültürüyle yoğrularak hayatlarımızı, ticaretimizi düzenleyen iş insanlarıyız. Kastamonu MÜSİAD olarak 5 bin hemşehrimize istihdam sağlayan kıymetli üyelerimizin tensipleri ile 2021 yılında yönetim kurulu üyelerimizle beraber göreve geldik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üyelerimize ve kadim şehrimize hizmet etmenin çabası içerisinde olduk” dedi.

MÜSİAD’ın küresel bir işbirliği ve sermaye platformu olduğu kadar, gücünü zengin medeniyet değerlerinden ve Anadolu irfanından alan bir kalkınma hareketi olduğunu söyleyen Şube Başkanı Sevgilioğlu; “Enerji, gıda tedarikine yönelik belirsizlikler devam etmekte. Bu olumsuzluklar sonucu küresel ekonomi yüzde 3 küçülmesine rağmen Türkiye’nin ekonomisi 2021 yılında yüzde 11,4, 2022 yılının ilk 3 çeyreği genelinde yüzde 6,2, 2022 yılı genelinde muhtemelen yine OECD ülkeleri arasında ilk 2’de, G-20 ülkeleri arasında da ilk 3’te yer alacaktır. 1 milyar doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısını 52’ye çıkardık. Almanya, ABD, Irak, Birleşik Krallık ve İtalya en çok ihracat yaptığımız ilk 5 ülke oldu” şeklinde konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın devamında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından MÜSİAD sinevizyon gösterimi gerçekleşti. 2021- 2022 yılları faaliyet raporları, gelir- gider tablosu, denetleme kurulu raporlarının okunup dernek üyeleri tarafından oylandıktan sonra yönetim kurulu üyelerine ödül verilerek sonlandırıldı.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3