Pazar Günü Açılıyor

2022 yılında Kocaeli’nde faaliyetlerine başlayan Kocaeli Kastamonu Dernekler Federasyonu’nu 29 Ocak Pazar günü Darıca’da genel Merkez açılışlını gerçekleştirecek.

Eklenme: 25 01 2023 Saat: 13:14

Konuyla ilgili Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Genel Başkan Musa Tunoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Deniz Ünal, Uğur Ayaş ve Sadık Cabacı, pazar günü gerçekleşecek açılışımıza tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz diye konuştular.

Ziyarette konuşan Kocaeli Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Musa Tunoğlu, “Şu anda 5 derneği bünyesinde barındıran federasyonumuz ardından 7 dernekle çalışmalarına devam edecek olup, Kocaeli ve 12 ilçesinde hemşerilerimize hizmet etme adına yola çıkmıştır.”

2 milyonluk nüfusa sahip olan Kocaeli’nde 32 Bin Kastamonulu bulunduğunu ifade eden Tunoğlu, 2022 yılında Kocaeli Kastamonu Dernekler Federasyonu olarak kurulduklarını, Kocaeli’nde Kastamonu’nun marka kent olarak tanıtılması amacıyla yol haritası çizdiklerini belirtti.

Tunoğlu, “Türkiye’nin en büyük nüfusa sahip 10. ili ve sanayi, ticaret kentlerinden biri olan Kocaeli’nde hemşeri derneklerimizin sorunlarına çözüm bulmak, çare olmak amacıyla var gücümüzle çalışacağız. Bu çalışmaları hayata geçireceğimiz federasyonumuzun 29 Ocak tarihinde, Darıca Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde saat 10.30’da kahvaltılı programla gerçekleştireceğimiz tanışma programının ardından saat 12.30’da Atatürk caddesi üzerinde bulunan genel merkez açılışımızı gerçekleştireceğiz. Darıca Kaymakamımız Yüksel Kara ve Belediye Başkanımız Muzaffer Bıyık başta olmak üzere kıymetli protokol üyelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz bu programa tüm dost ve hemşerilerimiz davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber-İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3