“Bir Yeryüzü Ozanı Rıfat Ilgaz” Cide'de Sahnelendi

Ankara Birlik Tiyatrosu, “Bir Yeryüzü Ozanı Rıfat Ilgaz” oyunu ile 26-27 Ocak tarihlerinde Rıfat Ilgaz’ın memleketi Cide’de seyircisi ile buluştu.

Eklenme: 28 01 2023 Saat: 12:18

Oyunun hazırlanmasında desteği olan Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz da anıldı. 2 perdeden oluşan, film ve tiyatronun harmanlanarak Rıfat Ilgaz’ın hayatının konu alındığı oyun, protokol üyeleri ve ilçe halkı tarafından ilgi ile izlendi.

Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, oyun sonunda yaptığı açıklamada; “Tiyatro, tarihi milattan önce altıncı yüzyıla kadar uzanan bir sanat dalıdır. O kadar kıymetli bir sanattır ki tiyatro; içerisinde bütün sanatları bulundurup birleştirebilen başka bir örneği daha yoktur. Bu güzide tiyatro eserinin Türkiye turnesinin ilk gösteriminin ilçemizde gerçekleşmesi bizleri ziyadesiyle onurlandırıyor. Rıfat Ilgaz ve Cide’den bahsedip de geçen ay ebediyete intikal eden Aydın Ilgaz’ın belki de katkı verdiği son eseri biraz önce bu sahnede izlemiş olmak da bir ayrıcalık oldu bizler için. Başta tüm ekibi ile Ankara Birlik Tiyatrosu’na, bu gece için gerekli hazırlıkları yapan belediye personelimize ve siz değerli konuklarımıza teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar dilerim” ifadelerini kullandı.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3