“Buca Bizim Rakibimiz Değil”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ümit Karan, İsmail Dikmenli Tesisleri’ndeki antrenman sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karan; “Buca bizim rakibimiz değil. Buca şampiyonluğa oynayan takım” dedi.

Eklenme: 03 02 2023 Saat: 18:08

Yarın oynanacak Uşakspor maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Karan, rakibin puan almak için geleceğini belirterek şunları dile getirdi; “Bizim maçımıza final gözüyle bakıyorlar. Bu maçlar her zaman daha zordur. Çünkü direk bizi ilgilendiren bir maç. 6 puanlık bir maç. Alt taraftan kopmak ve nefes almamız için bu maçı kazanmamız gerekiyor. Biz hep yukarıyı düşünürken bazen alt tarafı unutuyoruz. Bu maçı kazanmak için oynayacağız. Galibiyete ve taraftar desteğine ihtiyacımız var.

Buca’nın şampiyonluğa oynayan bir takım olduğuna dikkati çeken Karan; “Geçen hafta Buca’ya yenildik diye insanlar üzüldü ama Buca bizim rakibimiz değil. Buca şampiyonluğa oynayan, müthiş bir kadrosu olan, dolu statla karşımıza çıkan bir takımdı. Ona rağmen rakibe hatalı penaltı kararı, bize verilmeyen penaltı kararı. 15’inci dakikada yediğimiz penaltı golüyle gardımız düştü. Sonra penaltımız verilmiyor. Kötü oynadığımız halde. Bu hatalardan ders çıkarıp daha dikkatli olmamız lazım.”

Uşakspor’un genç ve enerjik kadrosu olduğunu vurgulayan Karan, karşılaşmada dikkat etmek lazım dedi.

Takımın iskeletini kurduklarını ve sabırlı olmaları gerektiğinin söyleyen Karan; “Kendi kendimize hedef büyütüyoruz bu doğru değil. Adım adım gitmemiz gerektiğini buraya geldiğim günden beri söylüyorum. Bir maç kazanıyoruz şampiyon olmuş gibi kutluyoruz, bir maç kaybediyoruz sanki küme düşmüş gibi üzülüyoruz. Orta yolu bulmamız lazım. Başkan da söyledi, hedefimiz seneye. Her maçı kazanmak istiyoruz ama her maçı kazanamıyorsun. İyi kadro yaptık ama birçok oyuncu daha geçen hafta geldi. Takım uyumu biraz daha süre alacak. İlk 11’de sene başında da takımda olan dört oyuncu var. Hedef seneye.”


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3