KAS-KON Gençlik Kolları'ndan Depremzedelere Ziyaret

Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON) Gençlik Kolları depremzede ailelerine ziyaret ederek ihtiyaçları konusunda yardımcı oluyor.

Eklenme: 22 02 2023 Saat: 09:51

Afetin gerçekleştiği ilk andan itibaren KAS-KON Gençlik Kolları Afet Koordinasyon ekibi olarak çalıştıklarını belirten Gençlik Kolları Başkanı Sercan Okur; “Her gün bir önceki günden daha azimle çalışıyoruz, ekibimiz ile birlikte yardım kampanyalarına destek oluyor, afet bölgesinde bulunan grubumuzla koordinasyon halinde bölgede oluşan eksiklikleri gideriyoruz” dedi.

Depremzede aileleri ziyaret eden gençlik kolları depremden en çok etkilenen çocukların yüzünde bir parçada olsa tebessüm oluşturmak için çocuklarla vakit geçirerek onlara hediyeler verdiler.

Gençlik Kollar biriminin çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirten Başkan Okur; “Ekibimizin bir kısmı Avrupa bir kısmı Anadolu yakasında çalışıyor. Kastamonu STK’ların yanı sıra bulunduğumuz bölgedeki STK’lar ile koordineli şekilde sürece destek oluyor ve bulundukları ilçedeki AFAD, Kızılay, İBB ve ilçe belediyelerinin yardım toplama merkezlerinde gönüllü olarak bulunuyoruz. Ayrıca ilk günden beri ekibimizin bir kısmı da afet bölgesinde çalışmaktadır. Geri kalan ekip arkadaşlarımız ise deprem bölgesinden buraya gelen depremzede ailelerin yanlarında olup ihtiyaçları konusunda yardımcı oluyor. Tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, yaralarımızı hep birlikte saracağımız sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

Haber-İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3