Spor Kompleksi İçin İmzalar Atıldı

Kastamonunun Tosya ilçesinde inşa edilecek ve 55 milyon TL ihale bedeli olan spor kompleksinin yapılacağı arsanın alım işlemi, devir sözleşmesinin imzalanması ile tamamlandı.

Eklenme: 07 03 2023 Saat: 14:54

Tosya Belediyesi, inşa edeceği spor komplesi ile gençleri spor ile buluşturacak. Kastamonu Valiliğinde düzenlenen imza töreninde Kastamonu Valisi Avni Çakır ile Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil proje hazırlıkları devam eden tesisin inşa edileceği arsanın devir sözleşmesi imzalandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tosya Belediye başkanı Volkan Kavaklıgil; " Atılan bu imza ile aynı zamanda ilçemiz için çok önemli bir projenin de startında vermiş oluyoruz. Bildiğiniz gibi ilçemiz genç ve dinamik bir nüfusa sahip. Bu çerçevede gençlerimizin rahatlıkla sportif faaliyetlerini yürüterek geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlamak amacıyla projelendirdiğimiz 55 milyon TL ihale bedeli ile Tosya Belediye Başkanlığı tarafından ihalesi sağlanacak olan bin 200 seyirci kapasiteli, içerisinde 10 farklı branştan spor yapılabilecek salonlar bulunan ve bununla birlikte ilçe sporuna önemli ölçüde katkı sağlayacak olan spor kompleksi için her şeyi hazır duruma getirmiş olduk. Şimdi hızlı bir şekilde Spor Kompleksi tesisinin yapım ihalesine gerçekleştirerek bu dev tesisi ilçemizde hizmete açacağız. Kastamonu Valimiz Sayın Avni Çakır ile birlikte yapılan imza protokolünün ardından hızlıca planlama çalışmalarımıza başlayacak ve şehrimize inşallah kalıcı bir eseri daha hep birlikte bırakacağız'' şeklinde konuştu.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3