Av. Aydın, İstanbul CHP’den

Kas-Der Genel Başkan Yardımcısı Avukat Nüket Aydın, Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Genel Merkezinde yapılan iftar programında, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde CHP İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını açıkladı.

Eklenme: 30 03 2023 Saat: 11:03

Siyasette aktif görevlerde var olmak bu ülkenin tarihinde önemli fedakarlıklar yapmış Kastamonuluların en büyük hakkı olduğunun altını çizen Aydın; “İstanbul’da yaşayan Kastamonulu hemşerilerimle birlikte tüm siyasi partiler nezdinde temsilde adalet istiyoruz. Kastamonulu kahraman kadınlarımız, erkekler cepheye gittiği için İnebolu, Kastamonu ve Çankırı arasında cephane taşımak suretiyle milli mücadeleye güç vermişler, bu uğurda şehit düşmüşlerdir. Şehit Şerife Bacı ve diğer Kastamonulu kadın kahramanlarımızla aynı ruh, aynı cesaret, aynı kararlılık, aynı vatan severlikle siyasette aktif rol almak istiyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili seçildiği taktirde Kastamonuluların sorunlarını Ankara’da Meclis’e sunarak en kısa sürede çözüme kavuşturacağını söyleyen Aydın; “Ülkesine bağlı, aydın ve çalışkan bir kültürü olan bir memleketin kadınıyım, bu değerlerle yetiştim. Bu değerler bütünü ile öncelikle İstanbul’da yaşayan Kastamonuluların sorunlarını Ankara’ya en doğru şekilde anlatmak ve kadınlarımızın tüm mecralarda temsillerini ve güçlerini arttırmasını sağlamak için çalışacağım. Bu sebeple 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli seçimlerinde partimden Milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım” ifadeleri ile konuşmasını noktaladı.

Avukat Nüket Aydın Kimdir?

Avukat Nüket Aydın, Kastamonu Azdavay İlçesi doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Aydın, ilkokul eğitimini Azdavay’da, ortaokul ve lise eğitimini ise Kastamonu Mustafa Kaya Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce konuşmaktadır.

Kas-Der Genel Merkezde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Aydın, Kadıköy İlçesinde serbest avukat ve arabulucu olarak faaliyet göstermesinin yanı sıra İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu’na bağlı bilirkişi olarak görev yapmakta.

Dernek ve STK’ların yanında İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Kastamonulu İş Kadınları Platformu üyeliği ile sivil toplum derneklerinde faal bir şekilde çalışmalarını sürdüren Aydın, aynı zamanda meslek hayatında ve STK’larda kadın hakları ve çocuklarla ilgili çalışmalarda bulunmuştur.  Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3