DMKİ’de Nöbet Değişimi

Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi’nin (DMKİ) yeni dönem başkanlığını iş insanı Zeynep Esen yapacak.

Eklenme: 01 04 2023 Saat: 10:14

Kastamonu ve çevresinin doğal, kültürel ve tarihsel mirasına sahip çıkarak yerelden evrensele köprü kurmak ve bölgenin sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılında kurulan DMKİ, 2023 yılı çalışmalarını Zeynep Esen başkanlığında sürdürecek.

Başkan Esen; “2023 yılı, Cumhuriyetimizin 100.yılı ve böyle bir yılda Türkiye’nin ilk kadın mitingini gerçekleştirmiş Kastamonu için çalışan inisiyatifimizin yönetiminde bir kadının bulunması ayrı bir anlam taşıyor. Bir yandan daha etkin bir işleyiş için organizasyonel yapımızı yeniden şekillendirirken bir yandan da etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Önceki dönem başkanımız Ender Yılmaz’dan devraldığımız başkanlık görev süremizi tüm DMKİ üyeleri ile Kastamonu’ya katma değer sağlayacak projeler geliştirmek ve ulusal ve uluslararası arenada ilimizi tanıtmak için kullanacağız.”

2023 yılı için planlanan etkinlikler ile ilgili bilgi veren Esen; “Kastamonu için Sürdürülebilir bir Gelecek” mottosu ile gerçekleştirilecek Çalıştay, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek “Saklı Kastamonu Türküleri-II” etkinliği, Kastrofest-Gastronomi Festivali, Kastamonu (Kadın) Araştırmaları Enstitüsü, İlk Türk Kadın Mitingi 104.Yıl Kutlaması gibi çalışmalar yer alıyor. 9 Haziran İnebolu Kahramanlık Günü’ne ithafen Karadeniz’de gerçekleşecek ilk yelken yarışı “İstiklal Cup: İstanbul-Kastamonu Açık Deniz Yelken Yarışı”, “Şapka Başkenti Kastamonu” ve “Komedi Filmleri Festivali” proje hazırlıklarına ise devam ediliyor.”


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3