EKONOMİST KASTAMONULU ADAY ADAYI

Ekonomist, Finans Danışmanı, Kastamonulu Nalan Ilgın, Deva Partisi’nden, İstanbul 3.Bölge milletvekili aday adayı olarak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Eklenme: 07 04 2023 Saat: 12:00

Kadın adaylar olarak Siyasette eşit temsil istediklerini vurgulayan Nalan Ilgın; “Demokrat, eşitlikçi ve liyakatli daha fazla kadının siyasette var olmasını arzuluyorum. Kadının ihtiyacını en iyi kadın anlar diyorum. Bu vesileyle İstanbul’da yaşayan Kastamonulu kadınlarında yanında olduğumu onların ve tüm Kastamonuluların, İstanbul’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözüm bulunmak üzere en iyi şekilde meclise taşıyacağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

Nalan Ilgın kimdir?

Nalan Ilgın, 1976 İstanbul doğumludur. Evli ve 1 kız annesidir.  Kastamonu Abana’lı olan Ilgın, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Ilgın, İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde tezli yüksek lisans yapmıştır. “Tez konusu Politikada Kadın Liderliği” olup tez aşaması devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

20 yılı aşkın Bankacılık sektöründe finans uzmanı, üst düzey yönetici ve direktör olarak çalışmıştır. Türkiye’nin önde gelen özel bir bankasında Satış Bölge Müdürü ve Ticari Şube Müdürü olarak görev yapan Ilgın, büyük ölçekli firma kredileri ve projeleri finansmanında danışmanlık yapmaktadır.Profesyonel Koç olup HOH House of Human ICF Professional Coaching Training Certificate- Diploma Programını tamamlamıştır.

DEVA Partisi’nde İstanbul İl yönetim Kurulu üyesi olarak Ağustos 2021 tarihi itibariyle İstanbul Kadın çalışmaları 3. Bölge saha koordinatörü olarak akabinde Başkanlık kurulunda İl sekreteri olarak görev yapmıştır.

KA.DER Kadın Adayları Destekleme Derneği üyesi ve Eğitim Komisyonunda aktif yer almaktadır. KA.DER Kadın Adayları Destekleme Derneği Siyaset Okulu “Milletvekili Aday Eğitimi” tamamlamıştır.

Beylikdüzü-Büyükçekmece Kastamonulular Dayanışma Derneği yönetiminde yer almaktadır. KAS-DER de aktif görev almaktadır.

Haber-İSTAMONU

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3