Zamlı Bayram Tarifesi

Bayram tatili yaklaşırken, şehirler arası bazı otobüs firmaları bayrama özel zamlı tarifeleri uygulamaya başladı.

Eklenme: 19 04 2023 Saat: 12:37

İstiklal Gazetesi tarafından yapılan habere göre; Kastamonu'dan İstanbul'a otobüs bileti fiyatı bazı firmalarda diğer günlerde 400 lira iken, bayramda 450 liraya yükseldi. Ancak, ilimizde faaliyet gösteren birçok firma bu zam rüzgarından etkilenmezken, bayram ziyaretleri sebebiyle karayolu ve havayolu ulaşımının oldukça yoğun olacağı öngörülüyor. Fakat, büyükşehirler arası yolculuk etmek isteyenleri kötü haber bekliyor.

Bayram öncesi ve bayram haftası arasında fiyatlar yüzde 50'nin üstünde arttı. İstanbul Otogarı'ndan İzmir'e yapılacak bir otobüs yolculuğu 13 Nisan Perşembe 350 TL tutarken, bayram haftasının başladığı 14 Nisan Cuma gününden itibaren aynı firmanın bilet fiyatı 500 TL'ye çıktı. Aynı otobüs biletinde bir gün arayla yüzde 40'ın üstünde fiyat değişimi yaşanıyor.

Yapılacak yolculukta mesafe arttıkça 1 günlük zam oranı da katlanıyor. 13 Nisan Perşembe günü İstanbul Otogarı'ndan Bodrum'a yapılacak bir otobüs yolcuğu 450 TL kadar tutarken, 14 Nisan günü bu bilete yüzde 66 kadar zam geldi ve bilet fiyatı 750 TL'ye çıktı. Bu fiyatlar ve 1 günlük fiyat değişimleri çoğu firmada benzerlik gösteriyor.

HAVAYOLU ULAŞIMI CEP YAKIYOR

Hava yolu ulaşımında ise, Kastamonu-İstanbul seferleri de oldukça yoğun. Önceki gün 600 lira civarında olan bilet ücretlerinin, bayramın başlangıcıyla birlikte bin liraya kadar çıkabildiği görülüyor.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3