YARI OLİMPİK TARZDA İNŞA EDİLECEK

Devrekani ilçesinde kapalı yüzme havuzunun temeli atıldı. Temeli atılan havuzun yarı olimpik tarzda inşa edileceği açıklandı.

Eklenme: 25 04 2023 Saat: 10:56

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Devrekani kapalı yüzme havuzunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; "Biz bu yüzme havuzunun Devrekani'ye kazandırılması için 4 yıl içerisinde büyük bir gayret gösterdik. Öyle değişik bir gayret içerisinde olduk ki şu an yapımına başlanan yüzme havuzunun 2 kere ihalesi iptal oldu. Pandemi, sel, yangın ama biz yılmadan birlik ve beraberlik içerisinde, ilçe başkanımla, siyasi yol arkadaşlarımla, belediye meclisimle, ilçe kaymakamlarımızla bıkmadan usanmadan takip ettik ve biraz sonra temelini atacağız. Kısa bir zaman sonra yüzme havuzumuzu bitirmiş olacağız."

Altıkulaç yüzme havuzu hakkında bilgi vererek; "Yüzme havuzunun, dıştan dışa uzunluğu 44 metre eni ise 22 metre olacak. Yarı olimpik tarzda inşa edilecek. Havuz bittiği takdirde havuzun iç ölçüsü 21 metreye 10 metre olacak. Derinliği ise 1 buçuk metre olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzün de ciddi gayretleri var. Öyle zannediyorum ki Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz buraya yüzme hocası da tayin edecektir. 2,3 ay sonra bu yaz inşallah havuzumuzu faaliyete geçireceğiz" dedi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3