Barbaros Anadolu Lisesi’nden 2 Şampiyonluk

İnebolulu hemşerimiz İlyas Karanın müdürlüğünü yaptığı Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi, Okul Dart Sporlarında kızlar ve erkeklerde İstanbul Şampiyonluğu’na, Marmara Bölge Şampiyonluğu’nu da ekledi.

Eklenme: 10 05 2023 Saat: 10:02

29-30 Nisan 2023 tarihinde Edirne'de düzenlenen bölge müsabakalarında erkekler ve kızlarda grubu namağlup lider olarak bitiren Barbaros Anadolu Lisesi, çeyrek final maçlarını iki kategoride de 3-0 kazandı. Yarı finalde ise rakiplerini 3-1'lik skorlarla geçen kız ve erkek takımlarının finaldeki rakipleri; kızlarda Bilecik Bozüyük Borsa İstanbul Anadolu Lisesi olurken erkeklerde Kırklareli Kepirtepe Anadolu Lisesi oldu. Rakiplerini, 3-0'lık skorlarla eleyip Marmara bölge şampiyonu olan Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi erkek ve kız takımı, İstanbul'u Trabzon'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkını kazandı.

7 bölge içinde her iki kategoride de namağlup tek şampiyon olan ve kendilerine ‘Dartın Efendisi’ diyen Barbaros Anadolu Lisesi takımları gerek Türk milli değerlerine bağlılığı gerek ahlaklı duruşu gerekse üst düzey oyunu ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun tarafından da kabul edilen gençlerimizin Trabzon'daki şampiyonaya hem zihnen hem de bedenen hazır oldukları görüldü. Trabzon'da yapılacak şampiyonanın en büyük favorilerinden gösterilen Barbaros Anadolu Lisesi’ne İstamonu Gazetesi olarak bundan sonraki mücadelesinde başarılar diliyoruz.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3