Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkusu

Bayram tatili nedeniyle 3 Temmuz’a ertelenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Cide ilçemizde yoğun katılımla coşku içinde kutlandı.

Eklenme: 04 07 2023 Saat: 13:24

Programın liman içi bölümünde ilk olarak şehitler anısına denize çelenk bırakıldı. İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş ve Liman Başkanı Muhammet Çetinkaya tarafından denize bırakılan çelenk için onlarca tekne ve sahil güvenlik botu denize açılarak görsel bir şölen oluşturdular.

Cide’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenen yüzme, kürekle kayık ve yağlı direk yarışları vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Cide Kaymakamı Tuncay Karataş tarafından, düzenlenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramına yoğun katılım sağlayan Cide halkına ve yarışma bölümünde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini dağıtan Cide Yerel Eylem Derneğine teşekkür edildi.

Gerçekleştirilen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerine İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Emre Mutlu, Askerlik Şube Başkanı Adem Bayar, Liman Başkanı Muhammet Çetinkaya, İlçe Spor Müdürü Veysel Gezergün, AK Parti Cide İlçe Başkanı Mustafa Aygen, Cide Yerel Eylem Derneği Başkanı Serdar Kaptan, Kamu Kurum Müdürleri ve Daire Amirleri ile Cideli vatandaşlar katıldı.

Haber-İstiklal Gazetesi


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3