10 Milyon TL Hibe

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bireysel Sulama Sistemleri Destekleme Projesi çerçevesinde 207 çiftçiye 10 Milyon TL hibe desteği sağlanacak.

Eklenme: 27 07 2023 Saat: 11:01

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2023 yılı Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde yüzde 50 Hibeli Bireysel Sulama Sistemleri Destekleme Projesi’nde sonuçlar belli oldu.

 Proje çerçevesinde 210 çiftçi desteklemeye hak kazanırken, 207 çiftçi ile destekleme sözleşmesi imzalandı. Toplamda 20 Milyon TL olan proje bütçesinde yüzde 50 hibe desteği ile 10 Milyon TL, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Bu çerçevede sözleşme imzalamaya hak kazanın çiftçiler ile Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu arasında hibe sözleşmesi imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Vali Avni Çakır, Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Su Yönetimi Genel Müdürü Arife Sever ile birlikte il protokolü katıldı.

Açılışta konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Kırsal Kalkınma Yatırımları’nın önemini vurgulayarak, devam eden proje uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Konuşmanın ardından hibe almaya hak kazının çiftçiler ile hibe sözleşmeleri imzalandı.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3