Öykü Gürman’lı Festival

Ünlü şarkıcı Öykü Gürman 12 Ağustos Cumartesi günü Kastamonu halkıyla buluşacak. Tarım Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın da katılması bekleniyor.

Eklenme: 11 08 2023 Saat: 18:06

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, ilçe de düzenlenecek Türkiye 6'ncı Kanyon ve Doğa Sporları Festivali bu sene de coşkuyla gerçekleştirilecek diyerek başladığı konuşmasına, Program 10 Ağustos Perşembe Günü, teorik kanyon sporu eğitimi ve ip iniş eğitimi akabinde UMKE ekibi tarafından temel ilk yardım eğitimi akabinde de arazide ip iniş eğitimi verilecek. Saat 20.00'de Pınarbaşı Cumhuriyet Meydanı'ndan Horma Kamp Alanı'na bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü, Valla Kanyonu geçişi hakkında brifing ve kamp ateşi başında müzik ve eğlence programı düzenlendi. 11 Ağustos Cuma günü Valla Kanyonu geçişi Horma Kanyonu geçişi, Ilgarini, Mantar ve Ejder mağaraları gezisi, Valla Seyir Terası gezisi Kerte Köyü Seyir Terası gezisi ile Çalkaya Ilıca Şelalesi yürüyüşü gerçekleştirilirken. Saat 20.00'de kamp ateşi başında müzik ve eğlence organize edilecek”dedi.

12 Ağustos Cumartesi günü Horma kanyonu geçişi, Valla Seyir Terası gezisi, Kerte Köyü Seyir Terası Gezisi ve Çalkaya-Ilıca Şelalesi yürüyüşü düzenlenecek. Saat 20.00'de Metin Çay sahne alacak. Konser sonrasında folklor gösterisi gerçekleştirilecek. Protokol konuşmalarının ardından saat 21.30'da Öykü Gürman Sahne alacak.

Saat 23.00'te de Dj Nail Konseri ve havai fişek gösterisi gerçekleştirilecek. Festivalin son günü 13 Ağustos Pazar günü ise, Valla Kanyonu sporcularının kanyondan çıkışı yapılacak. Akabinde saat 15.00'te festivalin kapanışı gerçekleştirilecek.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3