Kastamonu Basınının Acı Günü

Kastamonu yerel basınının emektarlarından Nahit Odalıoğlu ve Fahri Özbek hayatını kaybetti.

Eklenme: 16 08 2023 Saat: 13:04

82 yaşındaki Nahit Odalıoğlu, Kastamonu’da tedavi gördüğü Anadolu Hastanesi yoğun bakımında sabaha karşı yaşam mücadelesini kaybetti. Fotoğraf Sanatçısı olan, aynı zamanda Kastamonu Gazetesi’nin köşe yazarı Fahri Özbek ise 66 yaşında Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kastamonu yerel basınına uzun yıllar hizmet veren ve özellikle amatör spor haberciliği ile bilinen Odalıoğlu, yerel gazetelere de haber servisi yapmasıyla tanınıyordu.

Özbek, Kastamonu Müzesi’nde uzun yıllar görev yapmasının yanı sıra Vali Enis Yeter döneminde açılan Türkiye’nin ilk Kent Tarihi Müzesi’nin yöneticiliğini üstlendi ve Valiliğin yayımladığı Kastamonu tanıtım kitap ve broşürlerinde imzası ve fotoğrafları bulunuyordu.

Odalıoğlu'nun cenaze namazı bugün öğle namazına müteakip Sinanbey Camiinde kılınacak. Merhum, cenaze namazının ardından Gümüşlüce'deki aile mezarlığında toprağa verilecek.

Özbek’in cenazesi ise bugün ikindi namazına müteakip Veznedar Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra, Yukarı Yazı Köyü'ndeki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Merhumlara Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3