Ecdadın İzinde Kastamonu Kalesi’nde

Kastamonu Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde “Ecdadın İzinde Kastamonu Kalesi’nde Şehitlerimizin Hatırasına” adlı program düzenledi. Programda mehteran takımı marşlar çalarak şehitler ve gaziler anıldı.

Eklenme: 30 08 2023 Saat: 12:41

Kastamonu Belediyesi ile Atabeygazi Mehteran Derneği tarafından Kastamonu Kalesi’nde “Ecdadın İzinde Kastamonu Kalesi’nde Şehitlerimizin Hatırasına” programı düzenlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programda Kastamonu Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Atabeygazi Mehteran Derneği, marşlar çaldı. Vatandaşlarında eşlik ettiği marşların ardından Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, beraberindeki heyet ve vatandaşlar ile birlikte mehteran takımının çaldığı marşlarla Atabey Gazi Türbesine kadar yürüdü. Burada okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dua yapıldı. Daha sonra tüm şehitler ve gazilerin anısına Mevlid-i Şerif okundu.

Bu kutlamaları gelenek haline getirmek istediklerini söyleyen Başkan Vidinlioğlu; “Ağustos ayı zaferler ayıdır. Önceki gün Malazgirt şenliklerini kutladık. 1071 yılında Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Sultan Alparslan ile bizler için ayrı bir anlam katan Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu’ya ziyaretleri ve 30 Ağustos Zafer Bayramını hepsini bir arada kutluyoruz. Hep bizlere Anadolu’nun kapılarını açan ecdadın ruhu şad olsun hem de cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Ezan için, bayrak için ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi buradan minnet ile anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” şeklinde konuştu.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3