101. Yıl Coşku İle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunması ile başladı. Vali Meftun Dallı ve Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu çelenkleri Şehit Şerife Bacı Anıtına koydu. Çelenk sunma töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile son erdi.

Eklenme: 30 08 2023 Saat: 17:44

Çelenk sunma töreninin ardından Valilik Makamında Tebriklerin Kabulü gerçekleştirildi sonrasında kutlama programına geçildi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören Vali Meftun Dallı ve Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu'nun halkı selamlamasıyla başladı. Akabinde program Asker Alma Bölge Başkanlığı Personel Üsteğmen Yusuf Arıkan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Lise öğrencilerinin şiir okumalarının ardından Atabey Gazi Mehteran Takımı'nın gösterisi sunuldu. Mehteran gösterisi halkın büyük beğenisini topladı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Köpek Unsurları gösterisi 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına damga vurdu. Programın devamında Merkez Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisi gerçekleştirildi. Tören geçişi ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları tören programı sona erdi. Sona eren programdan sonra ise; Kastamonu Arkeoloji Müzesi'nde düzenlenen programa geçildi.

Törene Vali Meftun Dallı, Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Özden, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Vali Meftun Dallı, yaptığı konuşmada, ağustosun Türk'ün zafer ayı olduğunu söyledi. Atatürk'ün Kastamonu'ya ayrı bir önem verdiğini vurgulayan Dallı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Atatürk'ün Kastamonu'ya ziyaretiyle bu ile verdiği onuru, şerefi pek az il görmüştür Cumhuriyet tarihimizde. Çünkü Kastamonu, Çanakkale Savaşı'nda ve daha sonra Kurtuluş Savaşı'nda hakikaten çok büyük hizmetler yapmış bir ilimiz. Atatürk de bunu gayet yakından bildiği için yaklaşık on gün burada kalmış tek tek ilçelerimizi dolaşmış, 30 Ağustos günü Daday ziyaretiyle bu ziyaretini sonlandırmış. 81 ilimiz içinde böyle bir onura sahip olan başka bir ilimiz vardır mutlaka ama bu kadar uzun süre kaldığı, bu kadar yakın ilgi gösterdiği, başka bir yer yok."

Programa, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3