Devrekani OSB’de İlk Kazma Vuruldu

Devrekani’de hayata geçecek olan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk kazma vuruluyor. Projenin altyapı ve elektrik şebekesi yapım işi 20 Eylül’de ihale ediliyor.

Eklenme: 05 09 2023 Saat: 15:07

Devrekani’de Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Müteşebbis Heyet Başkanlığının ihale ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kredi desteği ile Müteşebbis Heyet Başkanlığı sorumluluğu altında yapılacak olan altyapı ve elektrik şebekesi yapım işi, birim fiyat esası ve birim fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle, kapalı zarf teklif alma usulüyle ihale edilecek.

Geçici teminat bedeli 10 milyon 678 bin 599 TL olan ihale, 20 Eylül saat 10.00'da Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü binasında yapılacak. Yapım işinin keşif bedeli ise 355 milyon 953 bin 329 TL olarak açıklandı. İhaleyi alan firmanın 1 Eylül 2025 tarihine kadar işi teslim etmesi gerekecek.

İhale şartnamesi, Ankara'da Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığında, Kastamonu'da ise Kastamonu Devrekani TDİOSB Müteşebbis Heyet Başkanlığında görülebilecek veya 1500 lira karşılığı Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığından temin edilebilecek.

Projenin hayata geçmesi için büyük çaba ortaya koyan Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, “Şükürler olsun. Organize Hayvancılık Bölgemizin yapım ihalesini Tarım ve Orman Bakanlığımızda 20/09/2023 tarihinde yapıyoruz. 7 yıldır üzerinde azim ve kararlılıkla çalıştığımız projemizde ihale aşamasına geldik, bize bu günleri gösteren rabbimize hamdolsun” dedi.

Haber-Kastamonu İstiklal


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3