Satranç Turnuvası’nda 470 Sporcu Yarıştı

Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası, coşkulu bir kapanış töreniyle sona erdi. 16 ülkeden 470 sporcunun birincilik için ter döktüğü turnuvada 3 ayrı kategoride başarılı olanlara ödülleri takdim edildi.

Eklenme: 13 09 2023 Saat: 13:28

3-9 Eylül 2023 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bağcılar Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası dün sona erdi. Göztepe Spor Kompleksi’nde gerçekleşen kapanış programına Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileri, sporcular ve aileleri katıldı.

Tüm sporculara ve onlara destek veren ailelerine teşekkürlerini ileten Özdemir; "Bağcılar Belediyesi olarak böylesine güzide bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı da büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Turnuvaya çok yoğun bir ilgi olması bizi çok sevindirdi. Başarılı olan sporcularımızı tebrik ediyorum" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından üç ayrı kategoride şampiyonluk için ter döken sporculardan dereceye girenlere kupa, madalya ve ödülleri takdim edildi. Bir hafta süren turnuvada 16 ülkeden 60’ın üzerinde uluslararası sporcu olmak üzere toplam 470 sporcunun kıyasıya yarışmıştı.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3