10 Ev Kullanılamaz Hale Geldi

Tavşanlı köyü Sarmaşık Mahallesinde bir evde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın diğer evlere de sıçraması sonucunda 10 ev kullanılamaz hale geldi.

Eklenme: 18 09 2023 Saat: 10:32

İhbar üzerine köye, Kastamonu Belediyesi, Araç ve çevre belediyelerin itfaiye ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangında 10 ev kullanılamaz hale geldi.

Evlerde 13 ailenin kaldığını dile getiren Vali Dallı; "Bunlardan dört tanesi sürekli burada oturan ailelerimiz. Diğerleri dışarıdan yazları gelen ailelerimiz. Şükürler olsun ki tabii en büyük tesellimiz can kaybımız yok. Herhangi bir hayvan telefi de yok. Vatandaşlarımız onları kurtarmış. Burası genel afet kapsamında değerlendirilecek. Vatandaşlarımıza konut yapımı için devletimizin yardımları söz konusu olacak" dedi.

Vatandaşların barınması için gerekli desteğin sağlanacağını ifade eden Dallı; "Vatandaşlarımızın barınması için gerekli ihtiyaçlarını karşılayacağız. Hayvanları için de hayvan çadırlarının temini amacıyla elimizden geleni yapacağız. Dediğimiz gibi en büyük tesellimiz cana gelen bir zararın olmaması" diye konuştu.

Yangının kontrol altına alındığını belirten Dallı, soğutma çalışmalarına devam edildiğini söyledi.

 

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3