Yaz Spor Okulu’na Görkemli Kapanış

Sultangazi Belediyesi’nin geleceğin yıldızlarını yetiştirdiği Spor Akademileri, yaz sezonuna görkemli bir törenle veda etti. Genç sporcuların hünerlerini sergilediği törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.

Eklenme: 19 09 2023 Saat: 17:15

Gençlerin kendilerini keşfettikleri, yeteneklerini geliştirdikleri Sultangazi Belediyesi Spor Akademileri, geleceğin sporcularını yetiştirmeyi sürdürüyor. 6-18 yaş arası öğrencilerin 17 branşta eğitim aldığı Spor Akademileri, yaz ayında da öğrencileri yalnız bırakmadı. Gençlerin tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlayan Yaz Spor Okulları, 2023 dönemini görkemli bir törenle kapattı.

“Gençleri Spora Yönlendirin”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bakan Aşkın Osman Bak, gençlerin kötü alışkanlıklardan, bağımlılıklardan uzak durmasının yolunun spordan geçtiğini belirterek; “Gençleri sporla buluşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ailelere büyük görevler düşüyor, çocuğunuzu spora yönlendirin. Çok şanslıyız spora yapılan yatırımlardaki en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımızdır” diye konuştu.

Bakan Bak; “Belediyemizin yaptığı kültür merkezi yatırımları, yüzme havuzu yatırımları, gençlik merkezi yatırımlarını tebrik ediyor ve biz de destekliyoruz. Yeni tesisler için de desteklerimizi sürdüreceğiz. İnşallah daha da güzel işler yapılacak, Başkan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Dönemi 545 Madalyayla Kapattık

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediyesi’nin İstanbul’da en çok lisanslı sporcuya sahip olan spor kulübü olduğunu vurguladı.

Başkan Dursun; Sultangazi’nin sporla anılır bir hale gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha sağlıklı nesiller için gençlerimizi spora teşvik eden çalışmalar yürütüyoruz. Bu yıl on bin öğrencimize eğitim verdik. Öğrencilerimiz, girdikleri her müsabakalarda bizlerin göğsünü kabarttı. 2022- 2023 dönemini güzel başarılarla, tam 545 madalyayla kapattık. 2023 2024 sezonunda Spor Akademilerimiz yine her zaman olduğu gibi binlerce öğrencimize eğitim vermeyi sürdürecek” dedi.

Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda gerçekleşen törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile eşi Tuba Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3