ANADOLU’DA KASTAMONU RÜZGARI

İstanbul Anadolu Yakası’nda Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinde 23 Eylül Cumartesi günü Yöresel Günler Festivali’nde Kastamonu rüzgarı esecek.

Eklenme: 20 09 2023 Saat: 12:38

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Ümraniye şubesi ile Üsküdar’da faaliyet gösteren ÜKAYD Üsküdar Kastamonulular Yardımlaşma Derneği, bağlı bulundukları ilçelerde belediye iş birliği ile Kastamonu lezzet ve kültürünü ziyaretçilerle buluşturacaklar.

Kas-Der Ümraniye Şube Başkanı Yunus Kökden, Ümraniye’de Yöresel Günler Festivali’nde bu hafta 23 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’da Ümraniye Santral Meydanı’nda Kastamonulular Gecesi düzenleneceğini belirtti.

Başkan Kökden; “Ümraniye’de, bu hafta sonu bizleri bir araya getirerek Kastamonu rüzgarı estirecek olan Kastamonu Gecesi’nde birbirinden değerli sanatçılar yer alacak. Bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız” dedi.

ÜKAYD Başkanı Hasan Kuruoğlu, Üsküdar Yöresel Lezzetler Festivali’nin bu haftaki konuk şehri ise Kastamonu. Etkinlik, 23 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’da Harem meydanında düzenleneceğini söyledi.

ÜKAYD Başkanı Kuruoğlu; “Bu hafta yöresel lezzetleri ve coğrafi işaretli ürünleri ile Kastamonu şehrini Harem’de konuk edeceğiz. Tadı damağınızda kalacak bir gün olacağına eminin. Bugünde sizleri de aramızda görmek isteriz” dedi.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3