FETHİYESPOR ISRARLI

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, temsilcimiz GMG Kastamonuspor’un hükmen mağlubiyetine karar verilmesi için soruşturma açılmasını talep ettiklerini belirtti.

Eklenme: 22 09 2023 Saat: 14:47

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ise konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Burada bir Kastamonuspor maçı yaşadık. Şanssızdık ve penaltı kaçırdık. Biz daha iyi top oynadık ama şans bizden yana değildi. 90. dakikada bir şanssız gol yedik bu mağlubiyeti hiç hak etmedik. Bu mağlubiyet bize geri dönecek. Kurallarda usulsüzlük var. 4 tane futbolcunun 1 tanesi eksik olduğunda takım sahaya çıkamıyor. 2001’li 4 futbolcudan biri olmadığı için usulsüzlük var. Biz bunları daha sonradan öğrendik. Gerekli yerlere müracaatımızı yaptık. Bunun bir dönüşü olacak. Federasyon Çarşamba-Perşembe günü nihai kararı verecek. Müsabakanın tekrar oynanmasına gerek duyulabilir. Futbolcu kendisi burada olmadığını beyan ediyor. Bu işte bir ahlaksızlık var. Esame listesinde ilk 11’de gösteriyorsun. Bu arkadaş esame değişince yedek oluyor. Kendilerince nasıl bir senaryo yazdıracaklar göreceğiz. Biz federasyondan bu cevabı bekliyoruz, beklentimiz hükmen galibiyet. Bunda hakeminde suçluluğu var. Kontrol etmeleri gerekiyordu. Dördüncü hakemlerin tek tek bakması gerekiyor ve arkadaşı aramaları gerekiyordu. Büyük olasılıkla istediğimiz neticeyi alacağız gerekli müracaatı yaptık.”

Hükmen Mağlubiyet İle Sonuçlanacak İhlal Değil

Konuyla ilgili GMG Kastamonuspor Yönetim Kurulu’da açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bazı basın ve yayın organlarından Fethiyespor-Kastamonuspor müsabakası ile ilgili Fethiyespor'un kulübümüz aleyhinde Türkiye Futbol Federasyonu’na  hükmen mağlubiyet kararı alınması için bir başvuru yaptığı haberleri yer almaktadır. Öncelikle belirtmek isteriz ki, iddia edilen ihlal TFF Futbol Müsabaka Talimatı’nda hükmen mağlubiyet ile sonuçlanması gereken ihlallerden biri olmayıp bu hususta kamuoyuyla yanıltıcı haberler yapılmasını hayretle karşılamaktayız. TFF tarafından kulübümüzle ilgili hususta bir tebligat yapılması halinde hukukçularımız tarafından gerekli savunmalar yapılacaktır.”

Haber-İSTAMONU

 

 

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3