40 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK, 40 MİLYAR TL DAHA YAPIYORUZ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Tosyada yapımı tamamlanan Tosya Adalet Sarayının açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Kastamonu Valiliğini ve Belediyesini ziyaret etti.

Eklenme: 29 09 2023 Saat: 19:36

Kastamonu Valiliği'ni ziyarette konuşan Bakan Tunç; "Bugün Kastamonu'dayız. Sabah Tosya ilçemizdeydik. Tosya'da yapımı tamamlanan Adalet Sarayı'nın açılışını gerçekleştirdik. Tosyalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tosya'ya yakışan mimaride ve renkleri taşıyan önemli bir yatırım oldu. İnşallah içerisinde de vatandaşlarımıza, yargı hizmetlerinde en etkin en adil bir şekilde yararlanmak nasip olur. Orada çalışan Adliye personeline, hakim ve savcılarımıza avukatlarımıza tüm Tosyalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kastamonu’ya 40 milyara aşkın yatırım kazandırdıklarını ve şu an devam eden 40 milyar civarında yeni yatırım ve projelerin olduğunu belirten Bakan Tunç; "Kastamonu Adliyemiz 2010 yılında, Taşköprü Adliyemiz 2015'te, İnebolu Adliyemiz 2019 yılında ve bugün de açılışını yaptığımız Tosya Adliyemiz tamamlanarak hizmete girdi. Adalet binalarımızla ilgili olarak önemli bir sıkıntımız yok Kastamonu'da. Bugüne kadar Kastamonu'ya hizmetlerimiz döneminde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 40 milyarı aşkın, tabii bu güncel rakamlar değil, güncellendiğinde daha yüksek bir rakam çıkabilir. 40 milyara aşkın yatırım kazandırdık. Şu an devam eden 40 milyar civarında yeni yatırım ve projeler var. Bunlar da hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.

Lise ve ortaokul hayatı Kastamonu'da geçen Bakan Tunç, Kastamonu’nun tarih, turizm ve kültür kenti olmasının yanı sıra kadim bir şehir olduğunu söyleyerek; "Kastamonu Göl Öğretmen Lisesi mezunuyum. Burada çok dostlarımız var, arkadaşlarımız var, öğretmenlerimiz var... Nasrullah Cami'nden buraya kadar yürürken onlarla karşılaşmanın mutluluğunu yaşadık. Hükümetimiz Cumhurbaşkanımız Kastamonu'ya çok önem veriyor. Özellikle sizlere de selamları var. Son seçimlerde Kastamonu'muz çok yüksek oranda Cumhurbaşkanımıza destek verdi. Buradan şükranlarımızı ifade ediyoruz. İnşallah o desteğe layık olabilmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3