SEKTÖRE DEĞER KATACAĞIZ

İnebolulu iki iş adamı Sezgin Altaş ve Kenan Demirbaş’ın 2021 yılında kurduğu Demtaş Yapı Teknik, Bin 200 metrekarelik mağazası ve 10 bine yakın geniş ürün ağı ile tüm sektörlere her türlü yapı teknik, hırdavat malzeme satışıyla Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermeye başladı. Şirket sektöre değer katan örnek kuruluş olmayı amaçlıyor.

Eklenme: 03 10 2023 Saat: 11:17

Demtaş Yapı Teknik firması olarak Ar-Ge çalışmaları ve doğru yatırımları ile önümüzdeki yıllarda da sektörel gelişimini ve kapasite artışını devam ettirmek istediklerini söyleyen Sezgin Altaş; “Değerli müşterilerimize yeni ürünler ile kusursuz hizmet anlayışından taviz vermeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim en büyük farkımız müşterimiz elimizde olmayan ürün istese bile biz bunun teminini sağlıyor, tüm Marmara’ya geniş bir hizmet ağı sunuyoruz” diye konuştu.

Her sektör için ürün tedarik ettiklerini söyleyen Altaş; “Gölcük'teki Ford fabrikasından, Savunma Sanayisinde bulunan TCG Anadolu firmasına, giyim sektöründen gıda sektörüne kadar her türlü yapı teknik hırdavat malzemesi tedariği sağlıyoruz. Özellikle makine sektörü, çelik sektörü, çelik kaynaklı işlerde hani imalat yapan firmalar olsun, otomotiv firmalarında yan sanayi olsun, yedek parça olsun bu firmaların doğrudan tedarikçisi olabiliriz” şeklinde konuştu.

Ticarette özellikle Kastamonuluları ciddi anlamda bir yerde görmek istediğini belirten Kenan Demirbaş ise; “Sektörel anlamda çok ciddi Kastamonulu hemşerimiz var. Biz de biraz daha yaşımız gençken ve bizden sonra gelecek olan nesillere de örnek olmak amaçlı girişimci olarak bu sektöre başladık ve bu süreçte özellikle Kastamonulu hemşerilerimizle de beraber çalışarak güzel işler yaparak, onlarla büyümek istiyoruz. Her zaman güzel yerlere geleceğimize inanıyoruz. Daha öncesinde ve halen devam eden Demiray makine ile de sektörde yer edindiklerine dikkat çekerek, biz sadece İstanbul’da değil, Balıkesir, İzmir, Antalya, Manisa gibi birçok ilde bulunan işletmelerle çalışıyoruz. Buralara gerek ambar kargolarla gerek yüklü alımlarda bizim kendi araçlarımızla ürün tedariği sağlıyoruz” dedi.

Demtaş olarak gelecek planları arasında önceliklerinin uluslararası pazarda yer edinmek istediklerini söyleyen Demirbaş; “Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelere sevkiyatımız oldu ama bunu arttırarak devam ettirmek istiyoruz. Kastamonu’ya gönül vermiş iki genç girişimci olarak uluslararası platformda yerimizi almak için adım adım hedefe doğru ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3