CİDE İÇİN ADAYIM

Cide Belediye Meclis Üyesi, İş adamı Güner Durası (57), 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’den Cide Belediye Başkan adayı olacağını duyurdu.

Eklenme: 04 10 2023 Saat: 13:30

Uzun yıllar Kastamonu Cide’de değişik meslek gruplarında hemşerilerimize hizmet verdik diyen Güner Durası; “Cide Güner Nakliyat firmamız ile binlerce hemşerimizin acı ve tatlı günlerinde yanlarında olduk. Halen de yanlarındayız. Bundan böyle de yerel yönetim anlayışıyla hizmetlerinde olmak arzusundayım. Cide’nin geleceği için adayım” diye konuştu.

Cide’nin kendi dinamikleri ve potansiyeli açısından ender ilçelerden biri olduğuna dikkat çeken Durası; “İlçemiz de özellikle ekoturizm daha yaygın hale getirerek, önce Türkiye’de daha sonra da tüm dünya ‘da farkındalıklı bir şehir olduğunu anlatacak, bu sahil, bu plaj, bu doğal ve tabi güzellikleri tüm dünya ile paylaşacağız” diye konuştu.

SU SORUNU BÜYÜK

Cide’nin pandemi sonrası artan nüfusuna karşı ve uzun zamandır su sıkıntısı çektiğini belirten Durası, bunun için yer altı kaynaklarımızın gün yüzüne çıkarılmasını sağlayacağız. Ancak ilçe de sorun sadece su değil, birçok konuda değişimin şart olduğunu görüyoruz dedi.

CİDE MERKEZ’DEN İBARET DEĞİL

Cide’nin merkez den ibaret olmadığını söyleyen, Durası; “Bir asrı aşan sorunlar yumağında, geri kalmışlığımızın faturası ilçeye göç olarak yansımış, yetişmiş insan değerini ve beyin göçünü gurbete kaptırmış bir kentin, göç alması ve gelişmesi gerekir. Bu gelişimi ise Köylülerimizle birlikte top yekûn elbirliğiyle üreterek, ürettiğimizi satarak, katma değer oluşturacağız. Türkiye’de belki de ilk kez bir Belediye de KÖY MASA oluşturarak köylerimizin, köylümüzün sorunlarına ışık tutacak, birlikte üreterek büyüyen Cide’yi birlikte inşa edeceğiz” dedi. Haber-İSTAMONU


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3