Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ve 268 milyon 790 bin TL’ye ihaleyi kazanan firma ile Devrekani Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti arasında yapım sözleşmesi imzalandı.

Eklenme: 31 10 2023 Saat: 12:55

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde inşa edilecek olan Devrekani Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesinin altyapı ve elektrik şebekesi yapım ihalesi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapıldı. 268 milyon 790 bin TL’ye kazanan Alya Gurup ile Devrekani TDİ OSB Müteşebbis heyeti arasında yapım sözleşmesi imzalandı. Buna göre, 2025 yılının Eylül alında Devrekani TDİ OSB’deki çalışmalar tamamlanarak hizmete alınacak.

Son gelişmeleri değerlendirmek üzere Kastamonu Ticaret Borsa’sında Devrekani Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Meftun Dallı, “Beklenenden daha hızlı bir şekilde işin ilerleyeceğine inanıyorum. Şu anda ödeneğimizin 46 milyon lirası gelmiş durumda. Bundan dolayı son derece mutluyuz. Hayırlı olmasını diliyorum. Devrekani TDİ OSB’nin beklenenden daha hızlı bir şekilde umarız yapılıp biter ve bir an önce bölgemizde hayvancılık yapan besicilerimize hizmet vermeye başlar. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bu yılki çalışmalarda yapılacak harcamalar için 46 milyon liralık ödeneğin geldiğini söyleyen Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, “Organize sanayi bölgemizin kuruluş işlemleri yaklaşık 8 yıl önce başladı ve 20 Eylül tarihinde Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığında Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz Daire Başkanlığında ihalemiz yapılarak yüklenici firmamıza teslim edildi. İhale bedelimiz 268 milyon 907 bin lira olarak gerçekleşti. Yanlış hatırlamıyorsam yüzde 24.5’lik bir kırımla. İki gün önce kredilendirme çerçevesinde bu yıl için harcanması gereken 46 milyon lira ödeneğimizde geldi” diye konuştu.

Başkan Altıkulaç’ın sunumunun ardından ihaleyi kazanan firma ile noter huzurunda yapım sözleşmesi imzalandı.

 


Whatsapp

Yorumlar

İLGİLİ

1 2 3